Powrót

Browary Warszawskie, Mennica Residence, Norblin. Spacerem po wyjątkowych inwestycjach w sercu Woli.

Z warszawskiego Śródmieścia wystarczy krótki spacer, aby dotrzeć do dawnej przemysłowej dzielnicy Wola. To tutaj spotkamy akcenty historyczne w połączeniu z nowoczesnymi inwestycjami. Ostatnie lata to szczególnie intensywny czas rozwoju tej części stolicy. Budynki dawnych fabryk przeszły rewitalizację, zyskując nową odsłonę i stając się centrum towarzyskich spotkań. W sąsiedztwie powstały nowoczesne apartamentowce z bogatą ofertą mieszkań oraz przestrzenie biurowe. Całość tworzy wyjątkowo komfortową enklawę do życia. Zapraszamy na spacer po inwestycjach, których apartamenty dostępne są w ofercie agencji nieruchomości premium Vilea Property Boutique.

BROWARY WARSZAWSKIE

Już od pierwszej chwili uwagę przyciąga nowoczesny zespół obiektów, z zachowaną historią miejsca. Początek słynnych Browarów Warszawskich to połowa XIX wieku, kiedy to produkcję rozpoczęła tutaj firma Haberbusch i Schiele. Miejsce zyskało swoją rozpoznawalność i stało się jednym z najbardziej znanych w Warszawie. Obecnie, pośród nowoczesnych budynków widoczne są zabudowania dawnego browaru, w tym zrewitalizowana zabytkowa Warzelnia, Willa Schiele, Laboratorium i Leżakownia. W miejscu dawnych piwnic znajduje się Food Hall Browary z szeroką ofertą kulinarną z całego świata. W skład całego kompleksu, zlokalizowanego między ulicami Grzybowską, Wronią i Chłodną, wchodzi 5 budynków mieszkalnych, 3 biurowce oraz ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi. Nie pominięto tutaj zieleni. Spacerować można miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami, w otoczeniu drzew i zielonych trawników. Wszystkie lokale mieszkalne łączy jedna cecha – komfort życia w wyjątkowym otoczeniu. Apartamenty zachowują najwyższy standard wykończenia. Na uwagę zasługuje charakterystyczna fasada ośmiokondygnacyjnego apartamentowca wykonana ze szlachetnych materiałów w kolorze miedzianym.

MENNICA RESIDENCE

W sąsiedztwie Browarów, znajduje się prestiżowa inwestycja mieszkalna Mennica Residence. To kolejne potwierdzenie na to, jak bardzo dynamicznie rozwija się przestrzeń miejska w tej części Woli. Nowy kompleks apartamentów zlokalizowany jest w kwartale ulic: Grzybowskiej, Żelaznej, Pereca i Waliców. Mieszkania zaprojektowane zostały w najbardziej poszukiwanych metrażach i układach. Na parterze, oprócz powierzchni usługowych, znajdują się przestrzenne hole prowadzące do części mieszkalnych. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje strefa fitness, wyposażona we własny taras wypoczynkowy. Inwestycja stanowi doskonały punkt komunikacyjny, zaledwie w kilka minut można dotrzeć do centrum stolicy. W dzielnicy mają swoje polskie siedziby takie międzynarodowe firmy jak: WeWork,  Citbank, Standard & Poor’s czy JP Morgan. W przyszłości planowany jest drugi etap inwestycji. Nowe budynki mieszkalne powstaną w miejscu biurowca Aurum przy ul. Waliców.

NORBLIN

Kierując się w stronę Ronda Daszyńskiego nie sposób ominąć dawną fabrykę Norblina, która w nowej odsłonie tworzy wyjątkową wielofunkcyjną przestrzeń przepełnioną niezwykłą historią. To atrakcja zarówno dla warszawiaków, jak i turystów odwiedzających stolicę. W środku znajdziemy strefę restauracyjną, sklepy, BioBazar, kino butikowe oraz Muzeum Fabryki Norblina upamiętniające historię jednego z największych przedsiębiorstw przemysłowych dawnego Królestwa Polskiego. Przed I wojną światową Norblin był czołową fabryką metalurgiczną. To tutaj powstawały wspaniałe dzieła sztuki użytkowej znane w ówczesnej Europie, m.in. platery, cukiernice czy pięknie zdobione sztućce, które można podziwiać w gablotach muzeum. Cały kompleks Fabryki Norblina wyposażony jest w nowoczesną, dedykowaną temu miejscu aplikację budynkową, która oferuje wiele funkcjonalności oraz przybliża historię miejsca. Rewitalizacji poddano nie tylko zabytkowe budynki fabryczne, ale również maszyny wykorzystywane w produkcji wyrobów metalowych. Miejsce to w sposób niezwykły łączy nowoczesność z dawnymi czasami.

Bliska Wola to prestiżowe inwestycje, które zapewniają wyjątkowy komfort życia. Zrewitalizowane poprzemysłowe budynki wprowadzają unikatową atmosferę, a połączenie ich z nowoczesnymi apartamentowcami tworzy jedyny w swoim rodzaju kompleks mieszkalny. Funkcjonalny, przemyślany i dostosowany do potrzeb współczesnego mieszkańca metropolii. Jeżeli interesuje Cię zakup lub wynajem luksusowego apartamentu na Woli, skontaktuj się z agencją nieruchomości premium Vilea Property Boutique. Dołożymy wszelkich starań, aby przedstawić Ci ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.