30 kwietnia 2020

Czego można oczekiwać od doradcy kredytowego?

30 kwietnia 2020

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Nie wiesz jakie możesz mieć oczekiwania od doradcy kredytowego? Zastanawiasz się o co go zapytać lub jak wiele spraw możesz mu powierzyć? Czego możesz się spodziewać, decydując się na współpracę z doradcą kredytowym? Odpowiadamy!

Etyki

Przede wszystkim masz prawo wymagać od doradcy kredytowego etyki. Zgodnie z uchwałą o przyjęciu „Kanonu Dobrych Praktyk Rynku Finansowego” doradca kredytowy ma obowiązek kierować się zasadami uczciwej konkurencji, szczególnie w kwestii reklamy swoich usług. Oprócz tego ma obowiązek przekazywać rzetelne informacje. Dodatkowo doradca kredytowy chroni informacje o klientach, a także dba o to, by wszystkie dane klientów były wykorzystywane zgodnie z prawem. Oprócz tego prawnie doradcy kredytowi dążą do unikania konfliktów interesów, mogących spowodować naruszenie interesu klientów.

Kompetencji

Doradcy kredytowi prowadzą swoją działalność rzetelnie i z należytą starannością (reguluje to m.in. ustawa, uchwalona przez Komisję Nadzoru Finansowego ZFDF). Są na bieżąco z aktualnymi ofertami wielu banków, a także nie mogą wprowadzać klientów w błąd. Dodatkowo mają odpowiednie wykształcenie, które umożliwia im prowadzenie tego typu działalności. Doradca kredytowy jest więc w pełni wykwalifikowaną osobą, która ma za sobą nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie.

Zakres usług doradcy kredytowego

Oczekiwania od doradcy kredytowego wydają się standardowe w biznesie: od takich podmiotów oczekuje się rzetelności, uczciwości oraz wiedzy i doświadczenia w swojej branży. Jednak o co pytać doradcę kredytowego? Wiele osób wciąż ma z tym problem. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pytań:

  • jaki kredyt będzie dla mnie najlepszy?
  • jakie są oferty kredytowe w bankach?
  • jakie warianty spłaty rat są najkorzystniejsze?

Żeby udzielić odpowiedzi na te wszystkie pytania, musisz odpowiedzieć doradcy na szereg pytań (np. ile zarabiasz, ile wynoszą wszystkie Twoje kredyty, jaka jest wartość Twojego majątku). Nie martw się – zgodnie z etyką oraz prawem doradca kredytowy nie wykorzysta tych danych w inny sposób, niż by Ci pomóc.

Prezentacja oferty

Wiesz już o co pytać doradcę kredytowego. Osoby, które parają się tym zawodem, przedstawią Ci kilka ofert, które mogą się od siebie różnić między innymi sposobem prezentacji. Te elementy jednak są stałe i muszą znaleźć się w każdej przedstawionej propozycji:

  • prowizje,
  • koszt ubezpieczeń,
  • wysokość raty kredytowej,
  • zakres ubezpieczeń obowiązkowych/dobrowolnych.

Profesjonalne zasady współpracy

Doradca kredytowy powinien poinformować klienta o wszystkich pytaniach, jakie będzie zadawał już na początku współpracy. Zanim zacznie przeprowadzać wywiad, powinien powiedzieć klientowi, jakie pytania będzie zadawał – są to między innymi pytania na temat: stanu finansów, majątku, zatrudnienia, rodziny, zobowiązań.  Doradca może także zdobyć upoważnienie do zdobycia tych informacji bezpośrednio od banku, o czym również musi poinformować klienta. Powinien także jasno powiedzieć, że wywiad nie zobowiązuje klienta do złożenia wniosku u tego konkretnego doradcy kredytowego.

Agencja nieruchomości luksusowych

Podsumowanie

Nie należy bać się doradców kredytowych: zarówno etyka, jak i prawo, chronią w tej współpracy klienta. Nie powinno się także obawiać pytań, które zadaje doradca – są one niezbędne do przedstawienia klientowi najlepszej oferty. Oczekuj od doradcy kredytowego najwyższych standardów – masz prawo tego wymagać, zwłaszcza przy takim temacie, jak Twoje pieniądze oraz zdolność kredytowa.
Warto skorzystać z usług agencji, która ma doświadczenie we współpracy z doradcą kredytowym. Dzięki temu masz pewność, że cały proces będzie przyspieszony, a liczba pośredników będzie maksymalnie ograniczona. Taką agencją jest Vilea, która sprzedaje luksusowe nieruchomości i ma charakter butikowy. Prowadzi także doradztwo kredytowe nieruchomości na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy z nami znajdziesz najlepszą i najkorzystniejszą dla Twoich finansów ofertę.

Każdy z Nas ma inne możliwości oraz oczekiwania związane z finansowaniem zakupu nieruchomości. Doradca Kredytowy zadając pytania chcę zapoznać się jak najbardziej szczegółowo z daną sprawą, przedstawić różne warianty.
Po rozmowie z doradcą uzyskujemy szerokie spektrum rozwiązań, o których przyszły Kredytobiorca zazwyczaj nie wiedział wcześniej. Połączenie wiedzy finansowej, procedur z wielu banków z szeroko rozumianą wiedzą na temat nieruchomości pozwala na przedstawienie rzetelnej, szczegółowej oferty uwzględniające różne aspekty związane z zakupem i finansowaniem nieruchomości.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.