fbpx
Powrót

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa kredytowego?

Wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkania zastanawia się, czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Oczywiście kontakt z doradcą kredytowym nie jest koniecznością, ale profesjonalna pomoc eksperta jest nieoceniona. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jakie są zalety współpracy z doradcą kredytowym i czy warto zdecydować się na jego usługi.

Współpraca z ekspertem

Znalezienie kredytu hipotecznego to skomplikowane wyzwanie, które pochłania mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy. Mnogość ofert banków i dynamiczne zmiany zasad sprawiają, że osoby bez doświadczenia czują się zagubione i bardzo często podpisują niekorzystne umowy. Aby uchronić się przed błędem i podjąć właściwą decyzję w kwestii kredytu, warto skorzystać z usług profesjonalisty – doradcy kredytowego.

W pierwszej kolejności wyjaśnijmy, kim jest, czym się zajmuje i ile kosztuje doradca kredytowy. Ekspert kredytowy to osoba, która udzieli nam wszelkich informacji na temat kredytu, w tym:

  • zasad udzielania kredytów i pożyczek,
  • warunków, które musi spełnić kredytobiorca,
  • zbada zdolność kredytową kredytobiorcy,
  • przepisów z zakresu bankowości.

Dlaczego warto zaufać doświadczeniu doradcy kredytowego? Ponieważ jego wiedza i kompetencje są poświadczone urzędowo. Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym z dnia 23 marca 2017 roku każda osoba, która chce zostać doradcą kredytowym, musi posiadać licencję Komisji Nadzoru Finansowego i uprawnienia do obsługi kredytów hipotecznych. Ponadto, każdy agent kredytowy zostaje wpisany do rejestru doradców. Dobry pośrednik kredytowy zna ofertę kilkunastu banków i pomoże Ci znaleźć kredyt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom. Zastanawiasz się ile kosztują usługi doradcy? Za nic nie zapłacisz w gotówce – po podpisaniu umowy bank podzieli się z nim częścią prowizji. Co ważne, nie wpłynie to na warunki proponowane przez bank.

Po co Ci doradca kredytowy?

Zastanawiasz się, czy warto korzystać z usług eksperta kredytowego i o co pytać doradcę kredytowego? Współpraca z doradcą ma wiele zalet, przede wszystkim otrzymasz wszelkie informacje na temat interesującego Cię kredytu hipotecznego. Agent kredytowy sprawdzi też Twoją zdolność kredytową i wyszuka oferty najlepiej pasujące do oczekiwań klienta. To tylko część zalet wynikających ze współpracy z ekspertem kredytowym, pozostałe korzyści przedstawiliśmy w poniższych punktach.

Współpraca z bankami

Doradca kredytowy każdego dnia kontaktuje się z bankami, dlatego doskonale zna aktualne oferty kredytów hipotecznych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że broker znajdzie dla Ciebie najlepszy z dostępnych kredytów.

Negocjacje kredytów

Doradca kredytowy ma ogromne doświadczenie w kontaktach z kredytodawcami i wspomoże Cię w negocjacjach warunków kredytu. Dobry agent wie, który bank pozwala na negocjacje i co jesteś w stanie zyskać.

Wiele ofert

Osoby bez doświadczenia mogą czuć się niepewnie wśród setek ofert, które proponują banki. Dla wielu osób wybór kredytu to zadanie czasochłonne i obarczone dużym stresem. Na szczęście doradca kredytowy samodzielnie wyselekcjonuje dostępne kredyty hipoteczne i przedstawi Ci najlepsze oferty, które pasują do Twoich możliwości i oczekiwań.

Mniejszy stres

Zakup mieszkania to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu. Aby zminimalizować stres i pod wpływem emocji nie podjąć błędnej decyzji, warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Doradca zadba o finansowe aspekty uzyskania kredytu na dom, a także o Twój spokój i komfort psychiczny.

Doradca kredytowy udzieli Ci wszystkich ważnych informacji, wytłumaczy skomplikowane treści umowy i pomoże w uruchomieniu kredytu. Jest to zdecydowanie najlepsze wsparcie na każdym etapie przyznawania kredytu.

Wygodny kontakt

Ubieganie się o kredyt hipoteczny wiąże się z częstymi wizytami w bankach, które najczęściej pracują w mało dogodnych godzinach. Jeśli perspektywa wykorzystania urlopu na załatwianie bankowym formalności nie brzmi zachęcająco, to koniecznie zastanów się nad skorzystaniem z usług doradcy kredytowego. Doradcy sa bardziej elastyczni, jeśli chodzi o godziny pracy. Warto dodać, że za pośrednictwem doradcy możemy zaoszczędzić cenny czas i złożyć wniosek do kilku banków jednocześnie.

Opieka po podpisaniu umowy

Dobry doradca kredytowy nie zakończy Waszej współpracy po podpisaniu umowy kredytowej. Pośrednik będzie monitorował spłatę Twojego zadłużenia, a z czasem może zaproponować korzystniejsze warunki kredytowania. Poza tym, broker podpowie Ci jak uwzględnić remont w kredycie hipotecznym.

Podsumowanie

Jeżeli przed przeczytaniem tego artykułu zastanawiałeś się, czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego, to teraz nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości. Doradztwo kredytowe nieruchomości to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce przejść przez ubieganie się o kredyt hipoteczny bez zbędnych kosztów i stresu. Niezależnie od tego, czy kupujesz luksusowe nieruchomości, czy potrzebujesz niewielkiej pożyczki na remont, ekspert kredytowy będzie dla Ciebie najlepszym wsparciem.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem