22 October 2021

7 things a real estate agent will help you with when buying an apartment or a house

22 October 2021

Return

Latest entries

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Nieruchomości na Costa del sol
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Buying your own apartment or house is an undertaking that involves a lot of stress and requires energy and work. It’s obvious that you want the entire process to run safely and efficiently. To save yourself nerves, use the help of a real estate agent who will take care of you in many necessary duties. Here are 7 of them:

 

1. Dokładne sprecyzowanie Twoich potrzeb

Poznanie oczekiwań i wymagań klienta to podstawa pracy pośrednika nieruchomości. Pomaga określić zakres współpracy oraz kierunek poszukiwań wymarzonego mieszkania. Bardzo ważne jest tutaj doświadczenie i wiedza z zakresu rynku nieruchomości, dzięki którym agent porównuje Twoją wizję lokalu z panującymi realiami. Może na przykład polecić lepszą lokalizację w Twoim budżecie albo zasugerować dołożenie pewnej kwoty, by zyskać inne korzyści.

2. Dostęp do szerokiej bazy nieruchomości

Agencje nieruchomości mają dostęp do obszernych baz mieszkań i domów na sprzedaż. Wiele z nich to oferty na wyłączność, co oznacza, że zajmuje się nimi jedna agencja. Jeśli inny pośrednik będzie szukał podobnej nieruchomości dla swojego klienta, zwróci się właśnie do tej agencji. Im większa i lepsza jakościowo baza (bardziej liczy się to jakich klientów agencja obsługuje), tym rośnie prawdopodobieństwo, że do wyboru dostaniesz więcej opcji, które będą spełniały Twoje wymagania.

3. Pomoc w pozyskiwaniu kredytu

Jeśli zdecydowałeś się na zakup nieruchomości na kredyt, będziesz musiał przejść wieloetapowy proces kredytowy. Zwykle jest on czasochłonny i wymaga od kredytobiorcy przedstawienia wielu niezbędnych dokumentów, takich jak aktualny dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach czy zobowiązaniach kredytowych. Agencja nieruchomości i jej ekspert kredytowy pomoże Ci skompletować dokumenty, tak aby proces się nie przedłużał i trwał jak najkrócej.

4. Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości

Wybrałeś już nieruchomość, którą chcesz kupić. Zanim jednak tak się stanie, warto dokładnie zweryfikować jej stan prawny – na przykład czy nie ma obciążeń lub zaległości podatkowych. Wszystkie informacje na temat dotychczasowych właścicieli oraz sytuacji prawnej nieruchomości zdobędzie dla Ciebie agencja. Pamiętaj, że pośrednik, który nie sprawdzi stanu prawnego i pozwoli na niekorzystne przeniesienie własności, ponosi za to konsekwencje. Dlatego korzystając z usług agencji masz pewność, że zawsze działa ona w Twoim interesie i zapewnia Ci ogromne bezpieczeństwo.

5. Sprawdzenie stanu technicznego lokalu

Każda dobra agencja nieruchomości współpracuje z szeregiem specjalistów, wśród których są nie tylko doradcy kredytowi czy notariusze, ale również inspektorzy budowlani. Ich pozytywna opinia dotycząca lokalu pozwala często uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek, na przykład konieczności przeprowadzenia nagłego remontu czy naprawy usterek, o których nie miałeś pojęcia przy zakupie.

6. Przeprowadzenie negocjacji cenowych

To normalne, że zależy Ci na jak najlepszej nieruchomości w najatrakcyjniejszej cenie. Doświadczeni agenci nieruchomości dostrzegają nawet niewielkie szczegóły, które mogłyby potencjalnie wpłynąć na obniżenie jej wartości. Dzięki temu mogą przeprowadzić korzystniejsze negocjacje cenowe z właścicielami, niż gdybyś robił to samodzielnie. Nie każdy ma również talent do negocjowania – w takim przypadku pomoc agenta jest… bezcenna!

7. Ustalenie warunków zawarcia umowy i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem transakcji

Ostatnim etapem zakupu nieruchomości jest ustalenie warunków umowy oraz jej podpisanie. Nie musisz martwić się o kwestie merytoryczne ani formalne. Agencja nieruchomości wyjaśni Ci wszystkie zapisy umowy, co do których masz wątpliwości i zadba o to, abyś zawarł ją bezpiecznie i bez nerwów.
Zalet współpracy z agencją nieruchomości przy zakupie mieszkania lub domu jest znacznie więcej. Sprawdź całą ofertę Vilea Property Boutique i zobacz, w czym jeszcze pomogą Ci nasi eksperci.

Recommended offers

Contact form

DO YOU HAVE QUESTIONS FOR US? PLEASE FILL OUT THE FORM BELOW AND WE WILL TRY TO CONTACT YOU AS SOON AS WE CAN.