fbpx
Powrót

Polska agencja w Andaluzji. Jak pomagamy w zakupie nieruchomości w Hiszpanii?

Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości w Hiszpanii, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wolisz spotkać się w burze w Polsce i dowiedzieć się więcej jak agencja pomaga w zakupie nieruchomości w Hiszpanii, jak wygląda proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii i które lokalizacje brać pod uwagę. Obawiasz się, że lokalne agencje nieruchomości nie sprostają Twoim oczekiwaniom? Kupowanie domu na odległość to nie lada wyzwanie, na szczęście masz nas! Sprawdź, jak Vilea Property Boutique może pomóc spełnić Twoje marzenie o własnym zakątku raju w Hiszpanii przy minimalnym wysiłku z Twojej strony.

Zacznijmy od prezentacji – kim jesteśmy?

Naszą przygodę z rynkiem nieruchomości luksusowych rozpoczęliśmy w 2003 roku w Warszawie, sama agencja nieruchomości istnieje od 2013 roku. Od tego czasu systematycznie poszerzamy nasze doświadczenie oraz portfolio ofert dla Klientów Premium – takich jak Ty.

Choć nasze biuro zlokalizowane jest w Warszawie, nasze usługi świadczymy również poza stolicą. Dlaczego to ważne? Ponieważ jako zaufana i profesjonalna agencja nieruchomości znamy oczekiwania naszych Klientów – stąd decyzja o obsłudze poszukiwań nieruchomości dla Klientów w Hiszpanii . Dlaczego akurat tutaj? Wyszukujemy najlepsze nieruchomości nie od dziś i dobrze wiemy, gdzie nasi Klienci chętnie wybierają miejsce okresowego i stałego zamieszkania za granicą.

Dlaczego warto nam zaufać?

Posiadamy dwa oddziały w Warszawie, dzięki czemu Twoja przygoda z zakupem domu w Hiszpanii może zacząć się od rozmowy tu na miejscu, blisko i w przyjemnych warunkach.  Zanim podejmiesz decyzję o poszukiwaniu nowego lokum na Półwyspie Iberyjskim, porozmawiajmy, która lokalizacja najbardziej Ci odpowiada i jakie warunki musisz spełnić by nabyć w Hiszpanii dom. Agenci obsługujący Klientów na wybrzeżu Hiszpanii dobrze znają tę lokalizację, niektórzy mieszkają w Costa del Sol. To oznacza, że dokładnie znamy tę część wybrzeża, a poszukiwania nieruchomości w okolicach oraz pobliskich wybrzeżach nie stanowi w naszym problemu żadnego utrudnienia.

Obecność polskiego agenta nieruchomości w Hiszpanii ma wiele zalet. Dla Ciebie najważniejszą jest komunikacja bez zakłóceń czy niedopowiedzeń wynikających z tłumaczenia Twoich wytycznych oraz hiszpańskich wymogów prawnych. Doskonale wiesz, co kupujesz, w jakiej cenie i za co płacisz, bez żadnych ukrytych zapisków czy niedomówień.

Dlaczego Hiszpania?

Znamy oczekiwania naszych Klientów i wiemy, jakie są najczęściej wybierane kierunki, gdy chodzi o zakup nieruchomości poza krajem. Hiszpania oferuje aż około 300 słonecznych dni w roku, średnie temperatury wynoszą ok. 19 stopni Celsjusza – latem rzadko schodzą poniżej 25- 30 „kresek”, natomiast zimą utrzymują się powyżej 10 stopni „na plusie”. Dla Ciebie to niższy koszt utrzymania nieruchomości (oszczędzasz na ogrzewaniu) oraz gwarancja pewnej pogody niezależnie od pory roku.

Ciepłe morze oferuje także szereg atrakcji dla fanów sportów wodnych. W Hiszpanii nie sposób się nudzić. Tutaj nauczysz się windsurfingu, żeglarstwa, nurkowania. Wyjątkowe ukształtowanie terenu umożliwia także przeprowadzanie w wolnych chwilach pieszych wycieczek górskich, rowerowych, wspinaczki a nawet jazdy na nartach na wybrzeżu Costa del Sol. W tej okolicy znajdziesz także nowoczesne i profesjonalne pola golfowe, przez wielu uznawane za najlepsze na świecie.

Wysokie temperatury w połączeniu ze stosunkowo niską wilgotnością powietrza czynią z Hiszpanii idealne miejsce dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi związanymi z układem oddechowym.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Znajomość rynku nieruchomości w Hiszpanii pozwala nam zawęzić do minimum krąg poszukiwań Twojego okresowego lub przyszłego stałego miejsca zamieszkania. Otrzymasz od nas konkretne oferty nieruchomości naszym zdaniem najbardziej dopasowanych do Twoich wytycznych:

  • rodzaju nieruchomości (apartament, dom, villa itp.);
  • lokalizacji (region, blisko centrum, przy plaży itd.);
  • powierzchni użytkowej wraz z udogodnieniami (metraż, taras, działka, basen);
  • ceny, jaką jesteś w stanie zapłacić za swoją przyszłą nieruchomość.

Możesz wybrać usługę na poziomie „consierge” – wcześniej sami oglądamy „na żywo” nieruchomości dla Ciebie, oceniamy ich wady i zalety i wciągamy na listę poszukiwań lub eliminujmy. Trzeba pamiętać, że na wybrzeżu Hiszpanii są tysiące ofert, wszystkie na zdjęciach wyglądają na atrakcyjne. Dokonanie selekcji wymaga 5 – 10 minimum tygodniowych wyjazdów podczas, których każdego dnia uda się zobaczyć maksymalnie 5 lokalizacji. To wiąże się ze stratą czasu i kosztami. Dopiero kiedy w Warszawie wspólnie stworzymy krótką listę interesujących ofert, udajesz się na miejsce a my pomagamy wszystko zorganizować. To i tak oznacza co najmniej dwie wizyty. Pomagać Ci będzie agent doskonale znający lokalny rynek.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić? Sprawdź zakres świadczonych przez nas usług i zobacz, w czym możemy pomóc w zakresie zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Bliskość agenta nieruchomości

Pracę w pierwszej fazie wykonujemy na miejscu jesteśmy w stałym kontakcie z biurem w Warszawie, dzięki czemu jesteś zawsze na bieżąco w kwestii etapu poszukiwań, aktualnych ofert i stopnia realizacji wszelkich formalności związanych z zakupem nieruchomości w pięknej i słonecznej Hiszpanii.

Komunikacja w języku polskim na hiszpańskich ziemiach to niewątpliwy atut naszej agencji. Nie musisz już szukać za granicą polskiej agencji nieruchomości lub oferującej jedynie tłumaczenie ofert na język angielski czy polski. Decydując się na Vilea Property Boutique, wybierasz pewną i sprawdzoną agencję, która działa w branży nieruchomości nie od dziś. Wielu zadowolonych Klientów może za nas poświadczyć.

Realizacja procesu zakupu od A do Z

Możesz liczyć na nasze wsparcie od samego początku. Jak to wygląda w praktyce?

Wystarczy, że zgłosisz naszym przedstawicielom swoje oczekiwania. Opowiedz nam, na czym Ci zależy – szukasz apartamentu czy domu, w centrum większego miasta, a może czegoś na uboczu z dala od miejskiego zgiełku i w pobliżu plaży czy gór? Podaj ilość pokoi oraz rodzaj udogodnień, a także limit zakupowy, jakiego mamy się trzymać na etapie poszukiwania nieruchomości.

Co to oznacza dla Ciebie? Przede wszystkim oszczędzasz czas i pieniądze potrzebne na początku do przeszukiwania dopasowanych ofert. Tym zajmą się nasi pracownicy w Warszawie oraz na miejscu w Hiszpanii. Na etapie sprawdzania ogłoszeń nieruchomości na sprzedaż od razu sprawdzimy stan prawny nieruchomości, zweryfikujemy kwestie formalne. Ty otrzymasz od nas oferty po wstępnej weryfikacji, z pewnych źródeł i od pewnych sprzedawców.

Wizja lokalna

Zanim wybierzesz wymarzoną nieruchomość, nasi pracownicy przeprowadzą wizję lokalną wybranej lokalizacji. Sprawdzimy zgodność oferty z ogłoszeniem, zweryfikujemy aktualny stan budynku, otoczenie itp. Ocenimy czy sprzedawca podał wszystkie informacje dotyczące stanu technicznego nieruchomości.

Ofertę przedstawimy Ci w naszym biurze nieruchomości w Warszawie lub innym, dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Na tej podstawie będziesz w stanie podjąć decyzję o interesującej Cię ofercie. Umówimy spotkanie ze sprzedającym, pomożemy Ci w organizacji podróży do miejsca docelowego (lot, dojazd samochodem, nocleg na czas pobytu).

Kwestie formalne

Po wizji lokalnej damy Ci czas na podjęcie decyzji. Jeśli żadna z propozycji nie spełni Twoich oczekiwań, przystąpimy do dalszych poszukiwań. Gdy natomiast podejmiesz decyzję o zakupie wybranej nieruchomości – my przystąpimy do kwestii formalnych.

Twoje pełnomocnictwo pozwoli nam przygotować wszystkie dokumenty i ustalić czas i miejsce potrzebne do sfinalizowania transakcji zakupu nieruchomości u notariusza w Hiszpanii. Nabycie nieruchomości przez obcokrajowca na terenie Hiszpanii odbywa się ściśle według określonych procedur, natomiast dzięki obecności naszych pracowników na miejscu ilość formalności wymaganych od Ciebie ograniczamy do niezbędnego minimum.

Podpisanie umowy

Zgodnie z hiszpańskim prawem, umowa sprzedaży/zakupu nieruchomości przez obcokrajowca sporządzana jest w języku hiszpańskim i musi zostać zawarta osobiście lub na podstawie pełnomocnictwa, na miejscu w obecności lokalnego notariusza.

Oferujemy obecność tłumacza wraz z polskim prawnikiem podczas podpisywania umowy, abyś wiedział, co podpisujesz bez narażania Cię na dodatkowe koszty czy jakieś niedomówienia. Umowę sporządza się w trakcie wizyty u notariusza.

Wsparcie posprzedażowe

Wsparcie naszej agencji nieruchomości nie ogranicza się jedynie do sfinalizowania umowy zakupu. Pomożemy Ci przygotować się do przeprowadzki czy urządzenia nieruchomości na miejscu. Współpracujemy z polskimi pracownikami banków oraz hiszpańskimi ekipami remontowymi, które przygotują Twój dom pod klucz.

Jeśli nieruchomość nie będzie przez Ciebie użytkowana stale na miejscu, a dom/mieszkanie zamierzasz użytkować okazjonalnie w ciągu roku, pomożemy Ci utrzymać nieruchomość na czas Twojej nieobecności. Współpracujemy z lokalnymi firmami, które zajmują się profesjonalnym zarządzeniem najmem – dzięki temu Twoja nieruchomość będzie na siebie zarabiać, a Ty zyskasz pewną bazę wypadową na krótki urlop czy docelowo miejsce do zamieszkania w przyszłości.