fbpx
Powrót

Luksusowe nieruchomości w Polsce – w jakich miastach i dzielnicach lokale kosztują najwięcej?

Zakup własnego M to dziś dla wielu prawdziwy luksus. Większość kupujących wybiera raczej budżetowe rozwiązania, czyli mieszkania położone nieco dalej od centrum, w niższych cenach. Wciąż jednak pojawia się mnóstwo ofert na luksusowe nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach w największych miastach w Polsce. Które z nich są najdroższe i jak kształtują się ich ceny?

Co wpływa na cenę nieruchomości?

Największy wpływ na cenę nieruchomości ma zdecydowanie jej lokalizacja. Najdroższe lokale mieszczą się zwykle w ścisłym centrum miasta i są świetnie skomunikowane. Takie położenie zapewnia dostęp do niezbędnej infrastruktury – szkół, placówek medycznych, rozrywki oraz lokali handlowych i usługowych. Nie bez znaczenia jest także sąsiedztwo terenów zielonych, których – mimo wyboru centrum dużych miast – poszukują kupujący. Takie połączenie udogodnień sprawia, że ceny nieruchomości w takich miejscach są najwyższe i to właśnie takie lokale uznawane są za najbardziej luksusowe.

Luksusowe nieruchomości w Warszawie

Najwyższe ceny nieruchomości notowane są oczywiście w stolicy kraju. To prestiżowa lokalizacja, która jest doskonale skomunikowana z resztą kraju i daje największe możliwości, jeśli chodzi o ofertę kulturalną, edukacyjną czy handlową. Czołową lokalizacją w Warszawie jest Śródmieście, gdzie w kwietniu 2023 cena za metr kwadratowy wynosi 17 061 złotych. Kolejne miejsce zajmuje Wilanów z ceną 14 847 złotych za metr. Tuż za nią plasuje się Żoliborz ze średnią ceną 14 655 złotych za metr kwadratowy.
Najlepsze oferty luksusowych nieruchomości w Warszawie i okolicach znajdziesz w ofercie Vilea Property Boutique. Sprawdź: https://vilea.pl/luksusowe-domy-i-apartamenty-warszawa

Prestiżowe nieruchomości w Krakowie

Klimatyczny Kraków jest drugim co do wielkości i liczby mieszkańców miastem w Polsce. W kwietniu 2023 roku średnia kwota za metr kwadratowy wynosi tu ok. 10 775 złotych. Najdroższe nieruchomości powstają oczywiście na Starym Mieście – ich ceny dochodzą obecnie nawet do 25 000 złotych za metr! Ich średnia cena to w tym miesiącu 14 637 zł za metr. Wśród kolejnych pożądanych lokalizacji są Grzegórzki (12 992 złote za metr) oraz Zwierzyniec (12 828 złotych), które sąsiadują z centrum i są z nim bardzo dobrze skomunikowane.

Luksusowe nieruchomości w Sopocie

Niewielki Sopot cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów. To właśnie w tym mieście sprzedano w 2021 roku dwie najdroższe nieruchomości w Polsce. W pierwszej z nich metr kwadratowy kosztował 51 000 złotych, a w drugiej 44 000 złotych! W kwietniu 2023 średnia cena nieruchomości w Sopocie wynosi 14 880 zł za metr kwadratowy.
Najdroższą dzielnicą jest obecnie Karlikowo z ceną 17 014 złotych za metr. Drugie miejsce zajmuje Dolny Sopot, gdzie za metr kwadratowy nieruchomości trzeba zapłacić 16 590 złotych. Tuż za nimi plasuje się Kamienny Potok z ceną 13 293 złote za metr.

Ceny nieruchomości we Wrocławiu

We Wrocławiu oficjalnie nie istnieje podział administracyjny na dzielnice, a jedynie na 48 osiedli. Mieszkańcy wciąż posługują się nazewnictwem sprzed 1990 roku. Zgodnie z nim najdroższe nieruchomości spotkamy w Starym Mieście, czyli w ścisłym centrum. Wyróżnia się ono połączeniem zabytkowych, historycznych budynków z nowoczesnym budownictwem.
Wiele drogich lokali znajdziemy również w Śródmieściu, które słynie z licznych terenów zielonych. Kolejne miejsce zajmują Krzyki – tu jednak ceny są bardzo zróżnicowane. Rozległa okolica oferuje zarówno skromniejsze, jak i bardziej luksusowe nieruchomości. Średnia cena za metr kwadratowy lokalu we Wrocławiu wyniosła w tym miesiącu 9 488 złotych.

Luksusowe nieruchomości w ofercie Vilea.pl

Planujesz zainwestować w zakup luksusowej nieruchomości w Warszawie lub okolicach? Najlepsze propozycje znajdziesz w bazie ofert agencji Vilea Property Boutique. Specjalnie dla Ciebie znajdziemy lokal w prestiżowej lokalizacji, o wysokim standardzie i ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły.
źródło cen nieruchomości: zestawienia dostępne na portalu SonarHome.pl

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem