fbpx
Powrót

Mieszkanie na Saskiej Kępie

Mieszkanie na Saskiej Kępie to marzenie wielu ludzi. Duża ilość zieleni oraz pięknych, zabytkowych budynków sprawia, że coraz więcej osób marzy o własnym mieszkaniu w tej części Warszawy. Czym przyciąga swoich mieszkańców Saska Kępa i dlaczego warto tam mieszkać?

Mieszkanie na Saskiej Kępie – dlaczego warto?

Saska Kępa nie jest dzielnicą – ma status luksusowego osiedla z własnym samorządem. To prestiżowe osiedle jest nie tylko bardzo urokliwe, ale także niezwykle bezpieczne. Oprócz tego sama lokalizacja – 15 minut do centrum – jest niezwykle atrakcyjna. Saska Kępa znajduje się tuż przy Wiśle, ma także doskonałe połączenie z resztą miasta. Na północy znajduje się PGE Stadion Narodowy, a oprócz tego bardzo blisko jest do Parku Skaryszewskiego, w którym można odpocząć nad Jeziorem Kamionkowskim.

apartament na sprzedaż saska kępa

Architektura

Saska Kępa kusi przede wszystkim architekturą. Spacerując po okolicy można napotkać na swojej drodze przepiękne wille z zachowaną architekturą międzywojenną. Znajdą się tam także budynki z przedwojennego modernizmu. Oprócz tego nieco dalej znajdziesz dwa mniejsze osiedla, z typowej dla lat 70. wielkiej płyty. Jeżeli chodzi o architekturę, to na Saskiej Kępie spotkasz przeróżne, barwne nieruchomości – trudno znaleźć drugie takie miejsce w Warszawie. A wciąż powstają tam nowe inwestycje! Znajdziesz tu zarówno wille, jak i budynki z różna liczbą pokoi (kawalerki, dwupokojowe lub większe apartamenty).

Tereny zielone

Saska Kępa to jedno z najbardziej zielonych osiedli w Warszawie. Co więcej – nie spotkasz tu wyłącznie pojedynczych skwerów, a duże parki i całe pasy zieleni. To doskonałe miejsce na spacery – odpoczniesz tu od zgiełku miasta i zrelaksujesz się na łonie natury. Saska Kępa znajduje się także blisko Parku Skaryszewskiego, na terenie którego mieści się Jezioro Kamionkowskie. Co jeszcze sprawia, że mieszkania na sprzedaż na Saskiej Kępie są tak popularne?

Gastronomia

Na Saskiej Kępie znajduje się słynna na całą Warszawę ulica Francuska. Znajdziesz tu wiele restauracji, oferujących dania z różnych regionów (np. kuchnia azjatycka, włoska). Zjesz tu także lody, ciastka czy przepyszny ramen. Niezwykle popularne są zwłaszcza Vegan Ramen Shop, Naahm Thai, Pinsa czy DESO.

Dom Kultury Prom

Wspominając o Saskiej Kępie nie da się nie wspomnieć o miejscu, które łączy pokolenia. W Domu Kultury Prom znajduje się kino, ale często odbywają się wystawy obrazów i fotografii, organizowane są koncerty i przedstawienia teatralne oraz atrakcje dla najmłodszych. Z kolei latem można w Promie korzystać z dobrodziejstw, które daje kino plenerowe na dachu budynku.

Apartament na sprzedaż saska kępa

Sprzedaż i wynajem mieszkań na Saskiej Kępie

Apartamenty na Saskiej Kępie to wille i kameralne apartamentowce Różnorodność architektury na Saskiej sprawia, że swoje wymarzone miejsce znajdzie zarówno miłośnik spokoju i domów, jak i osoba, która preferuje mieszkanie w budynkach wielorodzinnych.

Ze względu na różnorodność w architekturze Vilea Property Boutique oferuje pełne wsparcie przy wyborze mieszkań i domów w tej części Warszawy. Z nami znajdziesz luksusowe nieruchomości, które będą spełniały Twoje oczekiwania.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem