fbpx
Powrót

Nadzór nad remontem – duże korzyści i oszczędności

Czy warto skorzystać z usługi nadzoru nad remontem? Ile kosztuje nadzór nad remontem i czy warto za niego zapłacić. Jaka jest różnica między nadzorem remontowym a inwestorem zastępczym?

Dla wielu remont mieszkania, domu lub biura kojarzy się z przewlekłą udręką, ciągłym konfliktem z ekipą remontową, dostawami uszkodzonych lub niekompletnych materiałów, telefonami od hydraulika, elektryka i innych specjalistów. Na koniec zamiast nagrody w postaci pięknego wnętrza co rusz odkrywamy nową niedoróbkę.

Nigdy więcej remontu? Niekoniecznie, wszystkich tych problemów można uniknąć korzystając z usługi nadzoru remontowego (nadzoru budowlanego).

Na czym polega nadzór nad remontem i czy warto wydać na niego pieniądze.

Generalnie celem usługi jest pozbawienie właściciela mieszkania lub domu (inwestora) tych wszystkich problemów, o których mowa na początku artykułu. Inwestor we wszystkich sprawach związanych z przebiegiem remontu kontaktuje się z jedną osobą, która reprezentuje go w kontaktach z ekipą remontową, architektem, dostawcami i innymi osobami bądź firmami niezbędnymi do wykonania remontu. Nadzorca jest zatrudniony bezpośrednio przez inwestora, pilnuje więc jego interesów na miejscu na przykład w relacjach z architektem wnętrz i wykonawcami. Dba o jakość wykończenia i zgodność z projektem na każdym etapie prac. Nawet bardzo dobra ekipa remontowa potrzebuje często wskazówek ze strony inwestora – tę rolę przejmuje wykonujący nadzór.

 

 

Główne korzyści z usługi nadzoru nad remontem.
Profesjonalna i kompleksowa obsługa.

Osoba sprawująca nadzór powinna mieć wiedzę i doświadczenie w w wykańczaniu wnętrz mieszkalnych czy biur. Powinna to być osoba, która potrafi rozmawiać z każdym typem inwestora. Inwestor nie może mieć problemów z porozumieniem się z nadzorcą, odpowiednia komunikacja jest kluczowa by remont nie był dla inwestora pasmem udręk. Usługa musi być kompleksowa i możliwie w największym stopniu odciążać inwestora od spraw związanych z przebiegiem prac.

Oszczędność czasu inwestora

Ogromną korzyścią z usługi nadzoru nad remontem jest bardzo duża oszczędność czasu. O około 90% zmniejsza się ilość telefonów do inwestora. Obecność inwestora na budowie jest potrzebna tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne. Zamówienia, odbiory dostaw wszytko wykonywane w imieniu inwestora i z dbaniem o jego korzyści. Łącznie w całym okresie remontu pozwala to zaoszczędzić wiele dni, które można przeznaczyć na inną pracę lub wypoczynek.

Oszczędność pieniędzy

Jak to możliwe? Przecież nadzór remontowy kosztuje. Nadzór remontowy kosztuje – to prawda, ale przynosi też bardzo mierzalne korzyści.

Nadzór nad remontem Vilea Property Boutique oznacza możliwość skorzystania z dużych rabatów jakie firma wypracowała przez lata inwestowania w nieruchomości. Jesteśmy inwestorem, świadczymy też usługę inwestora zastępczego i nadzorcy remontowego w Warszawie dzięki temu uzyskujemy rabaty na materiały i usługi w bardzo atrakcyjnej wysokości. Chętnie przekazujemy rabat inwestorowi korzystającemu z usług Vilea Property Boutique. Przy dużym remoncie zdarza się, że wysokość rabatów niemalże pokrywa koszty usługi nadzoru remontowego. Do tego doliczyć trzeba kontrolę nad wykorzystaniem materiałów przez ekipy remontowe, kontrolę zamówień materiałów inwestora i dbałość o to by nie przekroczyć, a w miarę możliwości ograniczyć koszty wynikające z kosztorysu.

Bardzo dużą oszczędność przynosi stały nadzór na pracami, co znacznie ogranicza poprawki (np. kucie glazury w wyniku błędnie wykonanej instalacji). Oszczędność czasu inwestora to też mniejsze koszty, przecież czas to pieniądz.

Gwarancja wykonania prac zgodnie ze sztuką, zgodnie z budżetem i harmonogramem

O wszystkie te rzeczy nie musi dbać inwestor. Rolą nadzorcy jest pilnowanie interesów właściciela remontowanego lokalu a więc trzymanie kosztów w ryzach, odpowiednie zaplanowanie i kontrola realizacji prac w czasie a przede wszystkim kontrola nad prawidłowością robót. Jest to niezmiernie ważne na przykład w przypadku tzw. prac zanikających (niewidocznych), których sprawdzenie na dalszym etapie remontu będzie trudne lub niemożliwe (np. położenie folii zabezpieczającej pod glazurą w łazience).

 

Poznaj naszą ofertę Invest&Rest, usługi dzięki której pozbędziesz się problemów z inwestowaniem w nieruchomości: Invest&Rest – inwestuj w apartamenty bez stresu

Jaka jest różnica między usługą nadzoru remontowego a inwestorem zastępczym?

Usługa inwestora zastępczego Vilea Property Boutique jest szersza i obejmuje wszystkie czynności nadzoru nad remontem oraz dodatkowo wiele innych koniecznych do wykonania przed, w trakcie i po samym remoncie. Inwestor zastępczy wchodzi w rolę inwestora a więc zajmuje się zaplanowaniem i skosztorysowaniem prac, współpracą z architektem przy projektowaniu, przeprowadzeniem przetargów na usługi, zbiera opinie o ekipach remontowych, wyszukuje najlepszych wykonawców np. znajduje bardzo dobrą ekipę remontową, negocjuje umowy w imieniu inwestora. Jego zadaniem jest też dbanie o minimalizację kosztów, reprezentowanie inwestora wobec wspólnot mieszkaniowych, rozwiązywaniem sporów, pozyskiwaniem dokumentacji i wiele innych.

 

Poznaj ofertę usług naszej firmy : Oferta usług Vilea Property Boutique

 

Koszty nadzoru remontowego

Przy rozważaniach nad zatrudnieniem nadzorcy i kosztach z tym związanych, poza wszelkimi innymi nie można pominąć korzyści finansowych jakie daje ta usługa. Większość korzyści, choć nie wszystkie, opisałem wcześniej. Może się okazać, że zyskujemy wiele płacąc relatywnie mało.

Vilea Property Boutique świadczy usługę nadzoru nad remontem i inwestora zastępczego na terenie Warszawy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztować taka usługa w przypadku Twojego remontu, skontaktuj się z nami wypełniając formularz na stronie kontakt a my bardzo szybko się do Ciebie odezwiemy udzielając wszelkich informacji.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem