fbpx
Powrót

Dom do wynajęcia Podkowa Leśna

29 000 zł

72 zł/m²

  • Metraż: 404 m²
  • Pow. działki: 3 410 m²
  • Liczba pokoi: 13
  • Rok budowy: 1910
Schowek PDF Drukuj

Pałacyk Myśliwski Stanisława Lilpopa to niezwykła rezydencja z początku XX wieku usytuowana w samy centrum podwarszawskiego „Miasta Ogrodu„- Podkowy Leśnej na działce o powierzchni 3410 m2 w sąsiedztwie leśnego parku i zabytkowej alei lipowej.

Idealne miejsce na reprezentacyjną siedzibę dla firmy, ambasady lub komfortową rezydencję dla rodziny.

NIERUCHOMOŚĆ:

Historyczna rezydencja samego Stanisława Wilhelma Lilpopa mieszcząca się w Podkowie Leśnej – miejscowości o przedwojennej tradycji podwarszawskiego letniska.

Pałacyk to budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 404 m. Budynek posiada reprezentacyjne wejście frontowe oraz dodatkową klatkę schodową od strony ogrodu. Pałacyk okala piękny zielony ogród ze starodrzewem oraz zabytkowym brukowanym objazdem dookoła budynku. Po ogrodzie swobodnie przechadaja się pawie, które są mieszkańcami lokalnego kościoła i aktualną wizytówką Podkowy Leśnej.

Budynek jest w stanie bardzo dobrym, z zachowaną i odrestaurowaną stolarką w stylu Art Deco.
Obecnie trwają w nim prace remontowe z zachowaniem oryginalnych elementów architektonicznych z lat 20-tych. obejmujące min:
wymianę instalacji, renowację podłóg drewnianych i stolarki drzwiowej, przywrócenie oryginalnego układu pomieszczeń itd. oraz wymiana ogrodzenia wg. zaleceń konserwatora zabytków.

*Pomieszczenia zostaną wykończone i umeblowane według potrzeb przyszłego najemcy*

ROZKŁAD POMIESZCZEŃ:

PARTER- o układzie amfiladowym podzielony na:
– reprezentacyjny holl wejściowy
– salon z marmurowym kominkiem
– gabinet
– kuchnia z jadalnią
– 4 pokoje do własnej aranżacji
– łazienka
– dwa wyjścia do ogrodu.

Wysokość pomieszczeń 3,20 m.

PIĘTRO – układ amfiladowy z podziałem na:
– hol doświetlony oryginalnym kryształowym świetlikiem
– 2 łazienki + kuchnia ( z możliwością aranżacji na trzecią łazienkę)
– 6 pokoi / sypialni-  w tym jeden z zachowanym przejściem do łazienki przez zabytkową szafę
– dwa tarasy

PIWNICA
Ponad 30m2 pomieszczeń technicznych oraz miejsca na spiżarnie lub schowki

STANISŁAW WILHELM LILPOP (1836-1930r)
Polski przemysłowiec, jeden z założycieli miasta-ogrodu Podkowa Leśna pod Warszawą, fotografik, z zamiłowania myśliwy.
Lilpop, Rau i Loewenstein – największe zakłady przemysłowe międzywojennej Warszawy, były przemysłową potęgą ówczesnej Polski,  zajmowały one czołową pozycję w produkcji maszyn. Najbardziej znanymi ich produktami były m.in. lokomotywy, szyny, wagony kolejowe, ale także samochody. To z fabryk Lilipopa wyjechał jedyny do dziś zachowany oryginalny samochód pancerny produkcji polskiej.

LOKALIZACJA:
Podkowa Leśna -miejscowości o przedwojennej tradycji podwarszawskiego letniska.
Są to byłe dobra brwinowskie, które na początku XIX wieku wraz z folwarkiem Wilhelmów należały  do księcia Michała Hieronima Radziwiłła – od 1981 miasto zostało wpisane do rejestru zabytków ze względu na swój niepowtarzalny układ urbanistyczny.
Nazwa Podkowa Leśna pojawiła się w 1909 roku po sprzedaży dóbr brwinowskich przez Stanisława Lilpopa.

Miasto Podkowa Leśna leży na Równinie Łowicko-Błońskiej, na terenie lasów Młochowskich, które otaczają je z trzech stron i chronią przed południowo- zachodnimi wiatrami.

Pomimo bliskości warszawskiej aglomeracji zachowały się tu skupiska starodrzewu i wielu gatunków roślin i zwierząt. W jej bujnym lesie mieszanym rosną dęby, sosny, buki, brzozy, graby, modrzewie, akację i olchy, co daje Podkowie Leśnej czyste powietrze. Żyją tam lisy, zające, kuny leśne i mnóstwo ptaków takich jak synogarlice, gołębie grzywacze, kuropatwy i bażanty. W Podkowie Leśnej od lat trzydziestych XX wieku prowadzony jest ogród, który podzielony jest na osiem tematycznych sektorów. Twórcą projektu tego ogrodu był dr Zdzisław Bąkowski.
Podkowa Leśna jest miejscem, gdzie można odbywać długie wycieczki– Zwiedzać ją  można pieszo, konno, samochodem, kolejką WKD oraz rowerem, po specjalnie przygotowanych do tego trasach rowerowych.
To idealna lokalizacja zarówna dla spragnionych świeżego powietrza jak i dla miłośników przeszłości. Architektura Podkowy Leśnej daje okazje do poznania stylów i mód we współczesnym i  przedwojennym budownictwie domów jednorodzinnych, zabudowy willowej i pałacyków.

Aktualnie Podkowa Leśna jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji, przez osoby pragnące połączyć sielskie życie w zieleni z bliską odległością do stolicy. Chętnie wybierana jest przez gwiazdy, przedstawicieli kultury, nauki, i biznesu oraz znane osobistości ze względu na swój kameralny klimat.

W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajdują się szkoły, kościoły, przychodnie zdrowia, centrum sklepowe, restauracje oraz dworzec WKD.

KOMUNIKACJA:

Dom znajduje się w odległości 200 m od stacji WKD z której dojazd do Śródmieścia Warszawy  zajmuje 40 minuty.
Odległość niespełna 30 kilometrów do ścisłego centrum Warszawy można pokonać samochodem za pomocą trasy S8 w niecałe 40 minut.

KOSZT NAJMU:
Miesięczny koszt najmu:
29 000 PLN –  w stanie bez wyposażenia, po remoncie
35 000 PLN – po spersonalizowanej aranżacji i umeblowaniu

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem