Powrót

Lokal na sprzedaż Szczecin

Zapytaj o cenę

  • Metraż: 2 051 m²
  • Piętro: 0 / 3
  • Rok budowy: 1908
  • Przeznaczenie: Inny
  • Parking:
  • Klimatyzacja:
  • Witryna:
  • Ochrona:
Schowek PDF Drukuj

Unikalna nieruchomość z własną prywatną plażą, położona w woj. zachodniopomorskim, w sąsiedztwie Szczecina, z pięknym widokiem na Zalew Szczeciński.

Niezwykły, zabytkowy pałac otoczony jest rozległymi lasami i połozony jest w przepięknym, ustronnym zakątku z dala od dzielnic mieszkalnych.  Pałac wraz z towarzyszącymi mu zabudowami znajduje się zaledwie 2,5 godziny drogi od Berlina i jego lotniska.

PAŁAC

Przedmiotem sprzedaży są 2 działki wraz z znajdującymi się na nich historycznymi zabudowaniami. Na pierwszej działce o wielkości 12 306 m2 znajdziemy dwa budynki: pałac i oficynę, wybudowane w 1908 roku. Powierzchnia pałacu wynosi 1.493 m2, natomiast oficyny 558 m2.

Pałac posiada cztery kondygnacje: dolny parter, górny parter, pierwsze piętro, drugie piętro.

Górny parter pałacu jest najbardziej reprezentacyjną częścią nieruchomości. Zabytkowe meble w stylu Biedermeier i Empire, z XIX wieku, obrazy, gobeliny i inne dekoracje pochodzące z XVIII i XIX wieku. Obiekt posiada zachwycające drewniane parkiety z wzorem rozsławionym w Pałacu Wersalskim.

Znajdziemy tu następujące pomieszczenia:

– salon,
– gabinet,
– biblioteka,
– sala balowa/bankietowa
– główna kuchnia,
– jadalnia,
– reprezentacyjny hol,
– garderoba
– toalety gościnne,

Pierwsze piętro składa się z czterech ekskluzywnych apartamentów w tym apartamentu głównego z widokiem na zatokę i składającego się z salonu, sypialni i pokoju kąpielowego.

Drugie piętro składa się z sześciu sypialni (z łazienkami ensuite) dla gości.

Niższy parter może być przeznaczony na cele konferencyjno-szkoleniowe- znajduje się tam strefa wellness oraz sale konferencyjne, sala telewizyjna, kuchnia, jadalnia, spiżarnia, pralnia, winiarnia.

OFICYNA

Oficyna, położona w sąsiedztwie Pałacu składa się z dwóch pięter. Na pierwszym piętrze znajduje się siedem sypialni (z łazienkami) dla gości oraz aneks kuchenny, natomiast na parterze mieszczą się dwa mieszkania dla personelu, garaż, warsztat, pomieszczenie na sprzęt do wzmacniania wody oraz dwa pomieszczenia na kocioł i paliwo (pelety drewniane).

Ta wyjątkowa oferta to idealna propozycja dla osób poszukujących zabytkowej nieruchomosci, z dala od zgiełku miasta, w bliskim sąsiedztwie przyrody. Może służyć jako prywatna rezydencja, drugi dom lub jako miejsce wyciszenia i dyskretnego wypoczynku. Pałac może być też wykorzystywany do celów komercyjnych – wynajmowany na spotkania i imprezy firmowe, luksusowe wakacje lub ekskluzywne uroczystości prywatne. Istnieje możliwość rozbudowy pałacu – Właściciel nieruchomości uzyskał pozwolenie na budowę kolejnego budynku na tej działce, możliwa jest też budowa krytego basenu.

Druga działka, będąca przedmiotem sprzedaży, posiada powierzchnię 12 533 m2 i  posadowiony jest na niej nieodrestaurowany dwór o powierzchni 878,80 m2, wybudowany w latach 1910 lub 1920.

Działki stanowią dwie z czterech części zabytkowego parku wpisanego do krajowego rejestru zabytków (został on podzielony na cztery części około 30 lat temu).