07 lipca 2021

Nieruchomości premium – czym są i dlaczego warto w nie inwestować?

07 lipca 2021

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Nieruchomości premium stają się coraz popularniejsze w Polsce i popyt na nie stale rośnie. To dlatego, że kupując lub wynajmując takie mieszkanie, oprócz samego miejsca do życia, otrzymujesz coś więcej – ogromną wygodę, wysoką jakość oraz prestiż. Czym właściwie jest luksusowa nieruchomość i czym różni się od „zwykłego” mieszkania lub domu?

Czym są nieruchomości premium?

Za nieruchomość premium uznaje się mieszkanie lub dom, którego cena sprzedaży w stanie deweloperskim wyniosła co najmniej ok 1,5 mln zł. Ważna jest tu jednak zależność między cena za 1 m2, wartością nieruchomości i metrażem. Taka kwota musi mieć jednak przełożenie na to, co lokal oferuje. Jest to zazwyczaj duży metraż, nowocześnie zaprojektowane wnętrza oraz wysokiej jakości wykończenie. W tej kategorii nieruchomości często spotkasz eleganckie penthouse`y, znajdujące się na ostatnim piętrze budynku, z dużym tarasem i pięknym widokiem na okolicę.

Nowoczesne nieruchomości premium gwarantują swoim mieszkańcom podziemny parking, basen, siłownię, a nawet strefę SPA. Większość z nich jest monitorowana i posiada dodatkowe zabezpieczenia, które podnoszą znacznie komfort i jakość życia całej społeczności. Nierzadko zdarza się również, że w bloku dostępna jest usługa concierge, odciążająca Cię z wielu czynności, na które możesz nie mieć czasu. Recepcja zajmie się zamówieniem taksówki czy kupnem biletów do teatru.

Niezwykle ważna jest również lokalizacja, w jakiej znajdują się domy lub apartamenty premium. Mokotów, Wilanów czy podwarszawskie miejscowości obfitują w tego rodzaju rozwiązania. Dobre położenie w znacznym stopniu wpływa na cenę nieruchomości, ponieważ gwarantuje dostęp do świetnej komunikacji z innymi częściami miasta oraz do wielu udogodnień. Liczne szkoły, placówki kulturalne, ośrodki sportowe czy pełne zieleni parki sprawiają, że możesz korzystać z nich bez ograniczeń. Taka okolica nadaje się doskonale do zamieszkania zarówno przez singla lub parę, jak i rodzinę z dziećmi.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości premium?

Mokotów czy Wilanów to dzielnice, których popularność nie słabnie. Rosnące zainteresowanie nieruchomościami w tych okolicach sprawia, że zakup takiego lokalu jest świetnym pomysłem na ulokowanie kapitału. Analizy rynków na całym świecie pokazują wyraźnie, że wartość luksusowej nieruchomości wzrasta w ciągu dekady nawet o 100%! Jednocześnie polski rynek okazuje się stosunkowo tani w porównaniu do zagranicznego. Dlatego tak wiele osób kupuje tu nieruchomości premium.

Przy tak dużej inwestycji warto zadbać o odpowiedni i przemyślany wybór nieruchomości oraz bezpieczny przebieg transakcji. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonym biurem nieruchomości, które zajmie się nie tylko znalezieniem idealnego mieszkania spośród dostępnych w swojej szerokiej bazie, ale także wszystkimi formalnościami, negocjacjami oraz kontaktem z właścicielem. Dzięki temu oszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów związanych z zakupem apartamentu lub domu.

Polecamy dostępne w naszej bazie – sprawdzone, nowoczesne i najwyższej jakości – nieruchomości premium. Mokotów, Wola, Ursynów, Żoliborz i wiele innych dzielnic Warszawy – wszystkie je z łatwością znajdziesz w naszej wyszukiwarce. Są tam zarówno domy, jak i apartamenty; nieruchomości na sprzedaż oraz do wynajęcia – w zależności od Twoich potrzeb i budżetu, możesz wybierać z różnych propozycji.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci wybrać najlepszą nieruchomość premium dla Ciebie.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.