Powrót

O ile opuścić cenę sprzedaży mieszkania?

O ile opuścić cenę mieszkania?

Częsta sytuacja podczas prezentacji mieszkania na sprzedaż – potencjalny kupujący ogląda nieruchomość drugi lub trzeci raz, tym razem z rodziną. Od pierwszej wizyty widać, że mieszkanie się bardzo podoba, zainteresowani wymieniają między sobą pełne entuzjazmu uwagi, uzgadniają gdzie stanie ich ulubiona komoda i gdzie ulokują swoje książki. Dzieci podzieliły już między siebie pokoje.

Trzecia wizyta a więc czas na poważną rozmowę, rozmowę o cenie.

Nagle ton wypowiedzi się zmienia, entuzjazm gdzieś jakby zginął a w jego miejsce pojawia się nuta niezadowolenia i wypowiedzi w stylu: podoba mi się mieszkanie ale ściany wymagają ponownego malowania, podłogę będę musiał wymienić gdyż nie lubię deski warstwowej, drzwi są porysowane będę musiał zakupić nowe. Dużo gotuję ważny więc jest dla mnie materiał z którego wykonany jest blat, muszę go zamienić na granitowy. W kuchni muszę dołożyć więcej szafek bo nie zmieści się ulubiony serwis mojej żony. W łazience chcę prysznic zamiast wanny. Wszystkie te zmiany będą mnie kosztować 60 000 zł i wiele nerwów. Kupię to mieszkanie ale właściciel musi opuścić cenę właśnie o tę kwotę.

W Vilea Property Boutique mając podpisaną umowę z właścicielem nieruchomości dbamy o jego interesy. Naszym celem jest utrzymanie jak najwyższej ceny, pod warunkiem że na etapie określania ceny ofertowej jej poziom został ustalony właściwie. Właściwie oznacza, że poza wszelkimi innymi czynnikami mającymi wpływ na wycenę, został również uwzględniony stan mieszkania lub domu. W takiej sytuacji argumenty o koniecznych nakładach na remont nie robią wrażenia ani na nas ani na właścicielu.

Naszą rolą jako agencji nieruchomości dającej profesjonalny serwis jest uświadomienie kupującemu, że tych argumentów nie ma sensu poruszać. Trzeba to oczywiście przekazać w taki sposób aby nikogo nie urazić i podtrzymać wolę zakupu.

Podczas wstępnej rozmowy z właścicielem nieruchomości zawsze podkreślamy, że nie ma sensu sztucznie zawyżać ceny tylko po to by potem ją obniżać. Bardzo często właśnie z tego powodu omija nas wiele szans na sprzedaż mieszkania. Obniżanie ceny ofertowej gdyż pierwotna była zbyt wysoka najczęściej powoduje, że kupujący oczekują jeszcze większego rabatu. Znacznie lepiej jest wystawić mieszkanie w cenie najbliższej rynkowej a kiedy znajdzie się chętny prowadzić twarde negocjacje.

Vilea Property Boutique zajmuje się inwestowaniem w mieszkania na sprzedaż lub wynajem, w ramach własnej działalności oraz dla swoich klientów. Dla nas uzyskanie najniższej ceny zakupu mieszkania i najwyższej ceny sprzedaży jest absolutnie konieczne by uzyskać zakładaną rentowność.

Mamy doświadczenie w prowadzeniu negocjacji, które wykorzystamy abyś Ty jako klient uzyskał największą korzyść.

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz uzyskać najwyższą cenę sprzedaży swojego mieszkania lub domu.