Powrót

O najnowszych inwestycjach z portfolio Vilea Property Boutique w magazynie Living Room

Dążenie do osiągnięcia stanu pełnego komfortu, jako jedna z cech dzisiejszego społeczeństwa, znajduje swoje odbicie także w branży deweloperskiej. Coraz większy udział w rynku mają nieruchomości premium. Jednocześnie oferty te zachowują elitarny charakter. Prestiżowe domy i rezydencje to prawdziwa gratka dla miłośników luksusu. Jak znaleźć odpowiedni obiekt, który sprosta naszym wymaganiom i w który warto zainwestować?

Nieruchomości premium to szczególna gałąź branży deweloperskiej.

Prestiżowe obiekty wyróżniają się przede wszystkim dużym metrażem i przestronnymi wnętrzami, zastosowaniem ekskluzywnych materiałów wykończeniowych, bardzo atrakcyjną lokalizacją, np. w kurorcie, otoczeniu przyrody, w willowych dzielnicach na obrzeżach miast czy na najwyższych piętrach apartamentowców, gdzie widoki z okien są zachwycające. Istotne są też podnoszące jakość życia cechy typu: dobra komunikacja z innymi rejonami miasta, dostęp do placówek oświaty, zdrowia, kultury oraz infrastruktury sportowej, a także monitoring zapewniający poczucie bezpieczeństwa. Ponadto nowoczesne nieruchomości premium posiadają dodatkowe udogodnienia, jak: basen, siłownia, a nawet strefa SPA. Te aspekty czynią z nieruchomości premium nie tylko doskonałe miejsce do życia, lecz także niezwykle lukratywne inwestycje.

Powołując się na analizy rynków na całym świecie, widać, że wartość luksusowej nieruchomości w ciągu dekady wzrasta nawet o 100 proc. W związku z tym taki zakup powinien być przemyślany mówi Anna Kołodziej, partner agencji Vilea Property Boutique, firmy świadcząca wysokiej jakości usługi w zakresie pośrednictwa na rynku nieruchomości luksusowych i premium oraz wsparcia developerów mieszkaniowych w całym procesie sprzedaży. Poszukując idealnej inwestycji z najwyższej półki, warto wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyznaczniki. Jak takie nieruchomości mogą wyglądać w szczegółach, przedstawiamy na przykładzie dwóch obiektów z rynku pierwotnego wybranych z aktualnej oferty biura nieruchomości Vilea Property Boutique.

Podmiejska willa w otulinie lasu

Pierwsza inwestycja to ekskluzywne domy jednorodzinne – Rezydencje Emilianów w Józefowie. Deweloper umiejscowił to kameralne osiedle, składające się z dziesięciu wyjątkowych willi, na przedmieściach Warszawy, w otoczeniu przepięknego lasu iglastego ze szklakami turystycznymi i pomnikami przyrody, a także rozwiniętą bazą turystyki wodnej. To pozwala znaleźć codzienne wytchnienie wśród zieleni, zregenerować się na łonie natury oraz cieszyć się czystym powietrzem, a jednocześnie móc w każdej chwili w szybkim tempie dostać się do miasta. Józefów dzieli około piętnastu minut drogi samochodem od Wilanowa i około pół godziny od centrum Warszawy.
Niezwykła jest też architektura osiedla. Jego projekt nawiązuje do przedwojennej tradycji oraz okolicznych świdermajerów, czyli dawnej zabudowy letniskowej. To połączenie fascynacji Włochami oraz przedwojenną Polską i jej najlepszą zabudową willową.

Kameralny kompleks 10 willi położony jest w otulinie pięknego sosnowego lasu. Każda z nich to jednopiętrowy budynek o powierzchni prawie 300 m2. z poddaszem z możliwością adaptacji oraz  garażem na dwa samochody, słonecznym tarasem i pięknym ogrodem, a część wyposażono także w oranżerie. We wnętrzach przewidziano przestronny elegancki salon, oddzielną kuchnię z wielkoformatowymi oknami, reprezentatywny hol, gabinet, sypialnię typu master z garderobą, pokojem łazienkowym i wyjściem na taras, a także dodatkowe sypialnie i łazienki.

Inwestycja Rezydencje Emilianów zakłada najwyższy standard. W realizacji zostały wykorzystane najnowocześniejsze technologie budowy i prestiżowe wykończenia: tradycyjna dachówka ceramiczna, naturalny kamień, okna drewniane ze szprosami wiedeńskimi oraz kamienne elementy z trawertynu. Wille wyposażone będą m.in. w: ogrzewanie podłogowe (wodne), , pompę ciepła, okablowanie do instalacji fotowoltaicznej, przyłącze światłowodowe, przyłącze pod klimatyzację oraz rekuperator powietrza. Wszystko w trosce o optymalny komfort przyszłych mieszkańców i środowisko, ponieważ tutejsza architektura nie tylko urzeka prezencją, lecz także pełną gamą proekologicznych rozwiązań.

Second home nad Bałtykiem

Kolejna unikalna inwestycja premium, wyselekcjonowana z aktualnie dostępnych ofert, to przepiękna butikowa Villa Glamour w Juracie – jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów położonym na Półwyspie Helskim.. To luksusowa, nowoczesna i kameralna inwestycja– w obiekcie zaplanowano tylko osiem apartamentów. Ze względu na znakomitą lokalizację, tuż przy promenadzie w Juracie, w otoczeniu lasów, a zarazem zaledwie kilka kroków od plaży, Villa Glamour może być wyjątkowym miejscem zamieszkania lub wypoczynku. „Sosnowe lasy, szerokie plaże, molo spacerowe, promenada łącząca Bałtyk z Zatoką Pucką, szlak rowerowy – wszystko to skąpane w uzdrowiskowym mikroklimacie” – tak w wielkim skrócie Vilea Property Boutique opisuje Juratę, słynącą w Polsce jako nadmorska oaza spokoju.

Luksusowa jest nie tylko lokalizacja nieruchomości. Każdy element inwestycji został przemyślany tak, aby całość stanowiła ekskluzywną przestrzeń oferującą mieszkańcom jak najwięcej udogodnień i atrakcji. Po zakończeniu budowy, które zaplanowane jest na lato tego roku, apartamenty zostaną oddane do użytku w podwyższonym stanie deweloperskim – z ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni lokalu, klimatyzacją oraz technologią smart home. Części wspólne wykończone będą w najwyższym standardzie – posadzki oraz tarasy zostaną wykończone oryginalnym kamieniem naturalnym, a drzwi wejściowe do każdego z apartamentów wykończone będą naturalnym fornirem. Apartamenty z pokojem wypoczynkowo-jadalnianym, kuchnią, jedną lub dwoma sypialniami, łazienkami, a także przestronnym tarasem okalającym apartament. Dodatkowo nabywcy mają możliwość wykupienia dedykowanego miejsca parkingowego z ładowaniem elektrycznym znajdującego się na terenie inwestycji. Tak stworzona oferta to kwintesencja budownictwa premium, którego założeniem jest stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków do życia lub w przypadku nieruchomości typu second home – do wypoczynku.

Takich cech, jakie prezentują oba kompleksy, należy oczekiwać od prestiżowych obiektów. W przypadku wkładu finansowego na poziomie kilku milionów, ważne jest, by nad każdym etapem zakupu czuwali specjaliści w branży, tj. agent nieruchomości oraz doradca finansowy. Eksperci pomogą wybrać z dostępnej bazy ofertę najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz przejść przez wszystkie formalności związane z transakcją. W tym segmencie rynku również obsługa klienta jest świadczona na poziomie premium – podsumowuje Anna Kołodziej.