fbpx
Powrót

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce.

Według raportów publikowanych przez High Level – Sales&Marketing, rynek nieruchomości luksusowych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Analizy pokazują, że w ciągu ostatniego roku sprzedaż luksusowych apartamentów w największych miastach wzrosła o 20%. Sama wartość rynku nieruchomości premium w Warszawie wyniosła w 2018 roku blisko 700 mln zł, co generuje wzrost na poziomie 8%. Każdego roku w stolicy sprzedaje się średnio 200 luksusowych apartamentów, z cenami powyżej 20 tys. zł za mkw.

Luksosowy apartament Warszawa

Apartament na sprzedaż w wieżowcu Złota 44

Nieruchomości premium a rynek dóbr luksusowych

Nieruchomości premium wpisują się w rynek dóbr luksusowych, którego wartość w Polsce szacuje się na 21 mld zł. Segment ekskluzywnych nieruchomości dostarcza tu 13,2 mld zł. Z każdym rokiem udział ten ulega zwiększeniu. Co ciekawe, prognozuje się, że trend ten się utrzyma, wciąż wykazując wzrost, co jest efektem dość stabilnej sytuacji koniunkturalnej oraz ekonomicznej w Europie. Trudno w tej chwili ocenić jak sytuacje w poszczególnych państwach, na przykład Brexit mogą wpłynąć na kondycję rynku.

Zwiększenie zainteresowania Polaków rynkiem nieruchomości premium, wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na dobra luksusowe. Szacuje się, że w 2021 rynek ten ma szansę zyskać blisko 50% wzrost w stosunku do roku 2017. Wybierając coś dla siebie, klienci z tego sektora zdają sobie sprawę, że sprzedaż lub wynajem drogich nieruchomości wymaga niestandardowego podejścia i doskonałej znajomości tego rynku. Ważne są dla nich również procesy zakupowe, gdzie oczekują od agencji odpowiedniej promocji nieruchomości, wysokiej jakości obsługi, wiedzy specjalistycznej, rzetelnych informacji, bezpiecznego przeprowadzenia procesu transakcji. Klienci z sektora premium współpracują z agencjami nieruchomości wyspecjalizowanymi właśnie w sprzedaży i wynajmie luksusowych apartamentów i domów

Luksosowy apartament Warszawa

Apartament na sprzedaż przy ul. Parkowej, tuż przy Łazienkach Królewskich

Najbardziej poszukiwane nieruchomości premium

Statystycznie najbardziej pożądany typ nieruchomości to luksusowy apartament w centrum dużego miasta, z wnętrzem i otoczeniem przypominającymi klimat domowego zacisza. Rodziny wybierają kompleksowo zaplanowane osiedla z bogatą infrastrukturą i bliskim dostępem do cieszących się renomą przedszkoli, szkół i uczelni. Osoby gustujące w domach, preferują lokalizacje w pobliżu miasta najczęściej w otoczeniu zieleni, z wygodnym dojazdem do centrum miasta.

 

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem