02 czerwca 2023

Wille do kupienia w Polsce – jakie style architektoniczne masz do wyboru?

02 czerwca 2023

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Podczas zakupu domu klienci dużą uwagę zwracają na jego wygląd. Być może nie wiesz nawet, że nieruchomości, które Ci się podobają, mają pewne charakterystyczne cechy, które można przypisać konkretnym stylom architektonicznym. Zobacz, jakie style prezentują wille do kupienia w Polsce – ich znajomość ułatwi Ci poszukiwanie idealnej nieruchomości dla siebie!

Styl klasyczny

Najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny ze stylów architektonicznych. Charakteryzuje się prostotą, która sprawia, że domy takie są eleganckie i szykowne. Elewacja klasycznej willi jest zazwyczaj biała lub beżowa, nierzadko ozdobiona ornamentami. Tuż nad wejściem często znajduje się balkon, podtrzymywany przez masywne kolumny. W połączeniu z wielospadowymi dachami oraz żeliwnymi, ozdobnymi balustradami, całość prezentuje się bardzo ekskluzywnie i wytwornie. Klasyczne wille do kupienia w Polsce spotkasz m.in. w wielu podwarszawskich miejscowościach, takich jak Józefów, Konstancin-Jeziorna czy Milanówek.

Styl wiejski

Domy w stylu wiejskim świetnie wpasowują się w tereny zielone – spotkać je można w okolicach cennych obszarów przyrodniczych. Kto nie chciałby zamieszkać w drewnianym domu z bali, znajdującym się na Mazurach czy w Bieszczadach? W tego typu zabudowach przeważają drewno lub cegła oraz stonowane barwy. Bryła domu jest najczęściej prosta, z dwuspadowym dachem. Wille w stylu wiejskim są najczęściej kupowane z myślą o inwestycji. Można je wynajmować lub stworzyć z nich idealną bazę wypadową za miasto.

Styl nowoczesny

Większość budowanych obecnie willi to budynki w stylu nowoczesnym. Charakteryzują je proste, geometryczne bryły, płaskie dachy, a także duże przeszklenia. W tego typu projektach łączy się często rozwiązania nowoczesne z elementami nawiązującymi do natury. Przykładem może być połączenie betonu z drewnem na elewacji budynku. Dużym plusem nowoczesnych nieruchomości są również liczne rozwiązania ekologiczne, takie jak fotowoltaika czy pompy ciepła, które wpływają na oszczędność oraz funkcjonalność użytkowania domu. Nowoczesne wille do kupienia w Polsce utrzymane w tym stylu spotkasz licznie chociażby na warszawskim Wilanowie.

Styl śródziemnomorski

Styl ten nawiązuje do zabudowań wznoszonych nad Morzem Śródziemnym, gdzie panuje ciepły klimat i romantyczna atmosfera. Ich elewacje mają zazwyczaj ciepłe, pastelowe barwy, a otoczenie domów jest pełne zieleni. Przed mocnym słońcem domowników chronią drewniane, zamykane okiennice, a wewnątrz najważniejsze miejsca stanowią kuchnia z jadalnią, gdzie spotyka się cała rodzina. Podłoga wyłożona jest często naturalnym kamieniem, który ma za zadanie chłodzić gorące pomieszczenia i dawać wytchnienie od upałów.

Styl skandynawski

Skandynawskie zabudowania są przede wszystkim minimalistyczne i proste. Dom ma być funkcjonalną przestrzenią, która daje domownikom dużą swobodę. Styl ten charakteryzuje się wysokimi budynkami, utrzymanymi w jasnej kolorystyce, ozdobionymi naturalnymi materiałami, np. drewnem. Zwykle pozbawione są wystających elementów w formie balkonów – bardziej stawia się na duże, drewniane tarasy za domem. W tego skandynawskich domach wykorzystuje się wiele ekologicznych rozwiązań, przede wszystkim kolektory słoneczne.

Styl eklektyczny

Eklektyzm to połączenie różnych stylów, które daje ciekawą mieszankę zarówno jeśli chodzi o części zewnętrzne, jak i wnętrza domów. Ze względu na mnogość dostępnych rozwiązań, obecne domy w Polsce często są właśnie połączeniem różnych form. Może to być chociażby łączenie stylu nowoczesnego z klasycznym lub wiejskiego ze skandynawskim. Najważniejsze jest jednak wyczucie, ponieważ łącząc style można łatwo przesadzić. W Vilea Property Boutique znajdziesz liczne wille do kupienia w Polsce, które są gustowną kompozycją różnych typów architektury.

Wille do kupienia w Polsce w ofercie Vilea Property Boutique

W naszej bazie nieruchomości na sprzedaż dostępna jest szeroka oferta wilii utrzymanych w różnych stylistykach. W zależności od Twoich potrzeb i upodobań znajdziemy dla Ciebie dom, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania – nie ważne, czy chodzi o styl nowoczesnych, klasyczny czy stylowy eklektyzm. Jeśli chcesz zamieszkać w eleganckiej willi ze swoich marzeń, sprawdź całą naszą bazę i przekonaj się, jak wiele ciekawych rozwiązań możemy Ci zaoferować!

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.