Żaków, Siennica

Zrewitalizowany pałac z parkiem blisko Warszawy

412 m²

20000 m²

25 pok.

ZREWITALIZOWANY PAŁAC Z PARKIEM BLISKO WARSZAWY

Mam przyjemność zaprezentować wyjątkową ofertę sprzedaży zabytkowego pałacu z ok. 1900 r., usytuowanego w miejscowości Żaków, w woj. mazowieckim. To niezwykła nieruchomość, która zachwyca swoim historycznym charakterem i odrestaurowanym pięknem, zlokalizowana jest w spokojnej okolicy 50 km od Warszawy

PAŁAC
Pałac Żaków, położony miejscowości Żaków to zrewitalizowany murowany pałac z końca XIX wieku w stylu neogotyckim z cechami klasycystycznymi. Posiada układ wnętrz dwutraktowy z prostokątną sienią i drewnianymi schodami, posiadającymi ozdobną balustradę. Dwuspadowy dach pokryto blachą położoną na drewnianym stropie.
Na parterze znajduje się siedem pomieszczeń, na pierwszym piętrze trzy kolejne oraz duży strych. Wnętrza są zaaranżowane w klasycznym stylu, wyposażone w oryginalne meble z dbałością o wysmakowane detale.
Dodatkowym atutem nieruchomości są dwa tarasy, otoczone kamienną balustradą.
Pałac otoczony jest parkami i łąkami, w pobliżu rezerwatu przyrody Bagno Pogorzel.
 
 
PARK
W otoczeniu pałacu  znajduje się park, o powierzchni ok. 3 ha.  Od bramy wjazdowej aż do drzwi frontowych pałacu prowadzi wiekowa aleja szumiących lip. wiązów, kasztanowców i jesionów. Budynek pałacu otoczony jest z każdej strony starodrzewiem,  będącym pozostałością dawnego parku krajobrazowego.
 
 
NIERUCHOMOŚĆ
Na terenie obiektu Żaków znajduję się 25 pokoi (w dwóch budynkach), które oferują 60 miejsc noclegowych w stylowo urządzonych pokojach i apartamentach, salę bankietową, a także 4 sale konferencyjne.

Do nieruchomości należą 2 budynki, a ich powierzchnia użytkowa wynosi:
-część hotelowa:  895,75m2
-część pałacowa: 411,9m2

Jest to idealne miejsce do organizacji przyjęć okolicznościowych, konferencji, szkoleń a także imprez integracyjnych. Zespół Pałacowy Żaków to również idealne miejsce na imprezy plenerowe w parku.
Obiekt należy do elitarnej grupy Hoteli Historycznych w Polsce i Europie.

Do dyspozycji gości  jest parking na 50 samochodów.

LOKALIZACJA
 
To wyjątkowe miejsce położone jest na Mazowszu, 50 km na południowy-wschód od Warszawy. Nieruchomość mieści się w sercu malowniczej okolicy Siennicy, otoczonej pięknymi krajobrazami i spokojem wiejskiego życia. Otoczenie pełne jest zieleni, co zapewnia spokój oraz dostęp do natury.
 
Dojazd:
-50 km od Warszawy
-14 km od Mińska Mazowieckiego

Dodatkowe informacje
Pałac Żaków to wyjątkowa oferta dla osób poszukujących niepowtarzalnej nieruchomości w pobliżu Warszawy, jednak z dala od miejskiego zgiełku. Idealnie nadaje się zarówno na cele komercyjne, np. kontynuacja działalności hotelowej i eventowej, ale też może być traktowana jako prywatna rezydencja.

Lokalizacja

Podobne oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.