fbpx
Powrót

Józefów, malownicza oaza blisko Warszawy – dlaczego warto tam zamieszkać?

Tętniąca życiem stolica Polski ma wiele do zaoferowania. Za to ją kochamy. Jednak przychodzi taki moment, w którym potrzebujemy wyciszenia. Gdzie znaleźć wytchnienie od metropolii, jednocześnie nie rezygnując z możliwości jakie daje Warszawa? Poznaj miasto Józefów, usytuowane blisko stolicy, w pięknych okolicznościach przyrody.

KAMERALNA LOKALIZACJA

Malowniczo położony Józefów to dawne letnisko, które u schyłku XIX wieku było bazą wypoczynkową dla mieszkańców stolicy. Od północnej strony sąsiaduje z warszawską dzielnicą Wawer, a od południowej z Otwockiem. Miasto oddalone jest od centrum Warszawy zaledwie o 23 km i o 15 minut jazdy samochodem z Wilanowa. W tak bliskiej odległości od wielkomiejskiej metropolii można zaznać dobroczynnego mikroklimatu, który sprzyja rekonwalescencji i wypoczynkowi. Wszystko za sprawą wyjątkowego położenia na suchych wydmowych piaskach, wśród charakterystycznych sosnowych lasów stwarzających łagodny, nizinny klimat.

NATURA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Głównym bogactwem naturalnym Józefowa są lasy kształtujące piękny krajobraz oraz specyficzny, dobroczynny mikroklimat. Pod względem przyrodniczym to jedno z ważniejszych ogniw systemu przyrodniczego regionu. Lasy zajmują aż 70% powierzchni miasta, a dominującym gatunkiem zieleni jest sosna. Część Józefowa stanowi skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Na terenie miejscowości w dolinie Wisły zostały utworzone dwa rezerwaty przyrody: Wyspy Świderskie i Wyspy Zawadowskie. Cały obszar Doliny Środkowej Wisły jest cenny przyrodniczo nie tylko w skali Polski, lecz także Europy. Dlatego został on objęty ochroną w ramach programu Natura 2000, pod nazwą Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Dolina Środkowej Wisły. Nic więc dziwnego, że Józefów urzeka bogactwem różnorodnych form krajobrazowych, przyciągając spacerowiczów spragnionych kontaktu z naturą.

Dlaczego warto zamieszkać w Józefowie?

To właśnie tędy przebiega trasa jednego z najciekawszych podwarszawskich szlaków krajobrazowych, wiodącego głównie grzbietami wydm na wschód od Warszawy od dzielnicy Józefowa – Rycice aż do Międzylesia. Podczas wędrówki ma się wrażenie, że jest się na górskim szlaku, a nie tuż pod Warszawą. To zasługa wydm graniczących z licznymi torfowiskami nazywanymi przez miejscową ludność ługami. Cała trasa jest bardzo atrakcyjna zarówno dla narciarzy w okresie zimowym, jak i amatorów wycieczek rowerami górskimi podczas pozostałych sezonów.

SPACEREM PO OKOLICY

Spacerując po Józefowie, niemal na każdym kroku można podziwiać imponujące charakterystyczne domy z bogatymi zdobieniami, które swoją popularność zawdzięczały modzie na wypoczynek przypadającej na koniec XIX wieku. I choć ich specyficzny styl wzbudza wiele emocji, wszak nawet sam poeta Konstanty Ildefons Gałczyński żartobliwie nazwał je w jednym ze swoich wierszy „świdermajerami”, to jest w nich zaklęta historia polskiej architektury, a zarazem piękny okres w historii Polski, do którego wraca się z nostalgią.

W bezpośrednim sąsiedztwie miasta nie występują duże zakłady przemysłowe czy inne tego typu obiekty. Rozwinęła się tutaj przede wszystkim drobna wytwórczość, w tym rzemiosło, a także punkty handlowo-usługowe. Bliskość Warszawy oraz warunki naturalne mają decydujący wpływ na gospodarczy rozkwit Józefowa, o czym świadczy liczba inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Nieustanny rozwój infrastruktury podnosi wygodę i standard życia mieszkańców. W krótkim czasie wybudowano również Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji z krytą pływalnią i halą sportową, nowoczesne przedszkole, liczne place zabaw, skate park, ciągi pieszo-rowerowe, ronda, kilka osiedli oraz zmodernizowano kilkanaście ulic.

ALTERNATYWA DLA ZGIEŁKU MIASTA

Józefów może stać się czymś więcej niż tylko weekendową odskocznią od wielkomiejskiego zgiełku i pośpiechu czy wymarzonym miejscem na spływ kajakowy. To tu można znaleźć swoja upragnioną przestrzeń do życia. W tak wyjątkowym, przepięknym rejonie rekreacyjnym, w otulinie drzew iglastych w Józefowie wyrasta kameralne, bezpieczne i nowoczesne osiedle „ Rezydencje Emilianów”. Ta prestiżowa inwestycja, położona zaledwie 15 minut drogi samochodem od Wilanowa i około pół godziny od centrum Warszawy, znajduje się poza miejską zabudową, a jednocześnie blisko najważniejszych punktów handlowych i usługowych Józefowa.

Józefów - czy warto w nim zamieszkać?

Każda z tych 10 wyjątkowych willi to osobna historia i osobne funkcjonalności zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców.  Całość osiedla zachowuje spójność pod względem architektury, elewacji, ornamentyki, kolorystyki, jak i najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. To wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy pragną mieszkać w otoczeniu przyrody, a zarazem blisko Warszawy.

Jeśli interesują Cię te luksusowe wille pod Warszawą, zapoznaj się z ofertą agencji nieruchomości premium Vilea Property Boutique.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem