fbpx
Powrót

Styl loftowy – industrialny klimat we wnętrzu

Apartamenty w stylu loft zachwycają niezwykle przestronnymi wnętrzami, urządzonymi nowocześnie i minimalistycznie. Przywołują na myśl pofabryczne przestrzenie zaadaptowane na obiekty mieszkalne. Skojarzenie jest trafne, ponieważ taki właśnie był początek tego trendu. Poprzemysłowe budynki, za sprawą deweloperów, były przekształcane w oryginalne miejsca do mieszkania. Obecnie powstaje wiele interesujących inwestycji, które zachowują unikatowy charakter loftów. Zachwycają one nieszablonowymi rozwiązaniami architektonicznymi i ponadczasową estetyką.

NARODZINY TRENDU

Nowy Jork, lata 60-te XX wieku. To wtedy nastąpił rozkwit trendu, w ramach którego dawne hale fabryczne i magazyny stawały się mieszkaniami. Dbano o to, aby zachować ich oryginalne cechy, a pierwotny charakter budynków nie uległ zmianie. Styl ten spodobał  się szczególnie osobowościom z kręgów artystycznych, tzw. nowojorskiej bohemie. W poindustrialnym wnętrzu mieściła się słynna pracownia Andy’ego Warhola, która przez wiele lat była centrum artystycznym i towarzyskim Nowego Jork’u. Trend zyskał popularność również w innych miastach oraz Europie.

W Polsce tzw. „hard lofty”, czyli oryginalne pofabryczne mieszkania spotykane są rzadziej. Powstaje jednak wiele zachwycających inwestycji mieszkalnych stylizowanych na te pofabryczne. Jak wygląda mieszkanie w stylu „soft loft”? Jakie charakterystyczne cechy spotkamy w takiej przestrzeni?

PRZESTRONNE, MINIMALISTYCZNE WNĘTRZA

Apartamenty w „stylu loft”, przede wszystkim, posiadają charakterystyczne, wysokie sufity oraz otwarte przestrzenie z minimalną ilością ścianek i drzwi. Znajdziemy tutaj duże, rozciągające się od podłogi do sufitu okna, które świetnie doświetlają wnętrze. W całej aranżacji dominuje prostota i minimalizm oraz neutralna kolorystyka.

Wnętrza stanowią kompozycję starannie dobranych materiałów. Charakterystyczne jest tutaj łączenie naturalnych elementów z surowymi dodatkami. W aranżacji często wykorzystywane są takie elementy, jak drewno, cegła, beton, stal czy skóra. Ściany z surowego betonu lub cegieł to wręcz kwintesencja tego stylu. Często na ich powierzchni widoczne są instalacje. Nie brakuje tutaj również oryginalnych, geometrycznych detali, które wprowadzają surową atmosferę. We wnętrzu świetnie prezentują się również oryginalne grafiki, zdjęcia, metalowe lampy czy industrialne elementy.

Przestrzeń loftu daje duże możliwości aranżacyjne, dlatego też może spełnić potrzeby każdego, kto chciałby zamieszkać w takiej nieruchomości. Można wprowadzać tutaj wiele kreatywnych rozwiązań, dostosowanych do własnych potrzeb. Jeśli poszukujesz apartamentu w stylu  soft loft, skontaktuj się z Vilea Property Boutique telefonicznie, mailowo lub odwiedź nas w jednym z naszych biur, na Wilanowie lub Śródmieściu. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci bogaty wybór ofert nieruchomości premium, w różnych stylach.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem