fbpx
Powrót

Vilea Property Boutique laureatem European Property Awards

Vilea Forbes

Vilea Property Boutique laureatem 2 nagród European Property Awards.

Wywiad dla magazynu Forbes.

vilea forbes

Vilea Property Boutique to rozpoznawalna i ciesząca się zaufaniem klientów marka na rynku nieruchomości premium. W grudniu 2020 roku agencja zdobyła prestiżowe, międzynarodowe nagrody European Property Awards w dwóch kategoriach: BEST REAL ESTATE AGENCY SINGLE OFFICE POLAND oraz BEST LETTINGS AGENCY POLAND. O wrażeniach opowiadają właściciele Vilea – Anna i Adrian Kołodziej.

 

wywiad adrian kołodziej vilea

Jakie to uczucie – zdobyć tak ważne nagrody w dwóch kategoriach?

Ad. K.: Znakomite. Bardzo się cieszę, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione przez międzynarodowe grono doświadczonych ekspertów. To stanowi dla nas solidną informację zwrotną, że warto promować piękno, estetykę i dbać o jak najwyższą jakość każdego detalu.

An. K.: International Property Awards to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku nieruchomości. Kandydatów ocenia wieloosobowe jury na podstawie wywiadów z właścicielami firm oraz nadesłanych materiałów źródłowych. Brane pod uwagę są różne obszary: działalność operacyjna, marketing firmy i ofert, HR, rozwój firmy, innowacje.

Ad. K.: Nagrody są wyraźnym potwierdzeniem naszej wiarygodności i solidności dla wszystkich klientów Vilea – zarówno obecnych, jak i tych, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszych usług w przyszłości.

Ważną częścią International Property Awards jest gala Red Carpet, podczas której wręczane są nagrody dla zwycięzców.

An. K.: Tak, to bardzo ekskluzywne wydarzenie, w którego trakcie prezentowani są zwycięzcy w wielu kategoriach, związanych z branżą nieruchomości. Jest to okazja do poznania grona znakomitych osobistości, które cenią perfekcję i doskonały design. W tej edycji, ze względu na specyfikę sytuacji, gala została zorganizowana online. Nie zabrakło jednak wzruszeń i emocjonujących chwil.

Vilea agencja premium

Lord Best, Przewodniczący Jury EPA zapowiadający galę Red Carpet Presentation

Vilea otrzymała jedną z nagród jako najlepsza agencja nieruchomości w Polsce zajmująca się wynajmem. Czy pandemia wpłynęła na rynek wynajmu nieruchomości luksusowych?

Ad. K.: Zauważamy duże zainteresowanie w segmencie wynajmu domów premium. Obostrzenia związane z pandemią sprawiły, że wiele osób przeprowadza się z mieszkań do domów. Jest to w pełni zrozumiałe – komfortowy metraż, większa ilość pokoi oraz przestronny ogród pozwalają lepiej zorganizować zdalną pracę i naukę. W przypadku nieruchomości luksusowych, takich jak wielkopowierzchniowe apartamenty czy ekskluzywne domy, trzeba liczyć się z koniecznością obniżenia ceny najmu. Tego typu nieruchomości wynajmowane są często przez obcokrajowców, a obecnie ich relokacje do Polski są mocno ograniczone.

vilea nagrody

Jury nagrody European Property Awards podczas pracy. Oceniane są różne obszary: działalność operacyjna, marketing firmy i ofert, HR, rozwój firmy, innowacje.

Czym różni się obsługa nieruchomości premium od tradycyjnego wynajmu i sprzedaży mieszkań oraz domów?

Ad. K.: Rynek nieruchomości premium w Polsce jest kameralny. Klienci mają wysokie oczekiwania, a naszym zadaniem jest im sprostać. Dzięki temu, że uważnie słuchamy, zadajemy pytania i wnikliwie analizujemy potrzeby, jesteśmy w stanie proponować unikalne rozwiązania, znacząco poprawiające jakość codziennego życia.

Na przykład?

An. K.: Przede wszystkim każda transakcja przebiega indywidualnie, nie prowadzimy działań masowych. Bardzo uważnie tworzymy portfolio nieruchomości i dbamy o to, by przed transakcją poznać wszystkie szczegóły związane z lokalizacją, architekturą, wyposażeniem, udogodnieniami. Dzięki temu Vilea bardziej niż tradycyjną agencją nieruchomości jest luksusowym butikiem, w którym klient może znaleźć naprawdę komfortowe miejsce do życia, utrzymane w najwyższym standardzie i w pełni odpowiadające oczekiwaniom.

Ad. K.: Myślę, że ważne jest to, że naprawdę znamy i lubimy nieruchomości, które sprzedajemy. Jednym z miejsc, które szczególnie ciepło wspominam, jest przepiękny dom w Warszawie Radości. Pięknie położony wśród starodrzewia, w prestiżowej, willowej lokalizacji, tuż przy Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Zarówno bryła budowli, jak i wnętrza zapierały dech w piersiach.

An. K.: Mnie urzekł w nim też wspaniale zaaranżowany ogród, z przemyślanym systemem nasadzeń – idealne miejsce do odpoczynku o każdej porze roku…

Czy w trakcie takich transakcji tworzą się relacje z klientami?

Ad. K.: Tak, to dzieje się naturalnie. Bardzo ważne są dla nas potrzeby i przemyślenia zarówno osób sprzedających, jak i poszukujących nieruchomości do zakupu. Zadajemy pytania, rozmawiamy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. W ten sposób tworzy się zaufanie i głęboka więź.

An. K.: Z Panią Małgosią, która z naszą pomocą sprzedała piękny dom w Warszawie Radości, jesteśmy do dziś w bliskim kontakcie. Będziemy współpracować w przyszłości m.in. przy sprzedaży osiedla 8 luksusowych domów wolnostojących w Józefowie. Osiedle powstanie w malowniczym miejscu, zlokalizowanym na skraju lasu, z bardzo dobrym połączeniem z innymi rejonami Warszawy dzięki przeprawie mostowej.

Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku nieruchomości?

Ad. K.: Sprzedaż nieruchomości luksusowych ma się dobrze. Ceny nie spadły, a w przypadku niektórych lokalizacji – nieznacznie wzrosły. Nadal jest duży popyt – przy niskich stopach procentowych ludzie lokują środki w relatywnie bezpieczne aktywa, takie jak właśnie nieruchomości.

 

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem