fbpx
Powrót

7 powodów, dla których warto wybrać luksusowe nieruchomości na Mokotowie

Mokotów to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez mieszkańców dzielnic Warszawy. Położona po lewej stronie Wisły, sąsiaduje z Ochotą, Śródmieściem, Pragą-Południe, Ursynowem, Wilanowem, Wawrem oraz Włochami. Co sprawia, że warto zainwestować w nieruchomość właśnie w tej części stolicy?

Doskonała lokalizacja

Mokotów jest świetnie skomunikowany z innymi dzielnicami miasta. Znajduje się w pobliżu Śródmieścia, ale z łatwością dojedziesz stąd metrem, tramwajem lub samochodem do innych części Warszawy. Niedaleko mieści się również Lotnisko Chopina, oferujące zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Szybko i łatwo dostaniesz się więc z Mokotowa, gdzie tylko zechcesz.

Liczne tereny zielone

Mokotów zapewnia dostęp do wielu zielonych punktów na mapie Warszawy, takich jak: Park Arkadia, Pole Mokotowskie, Morskie Oko, Park Dreszera czy Park Sielecki. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się również słynne Łazienki Królewskie oraz Jezioro Czerniakowskie, będące rezerwatem przyrody. Bez problemu znajdziesz tu doskonałe miejsce do wypoczynku, uprawiania sportu czy spacerów z dziećmi w pięknym otoczeniu przyrody. A to wszystko w samym centrum miasta.

Piękna architektura

Niezwykła, zabytkowa architektura, doskonale komponująca się z nowoczesnymi budynkami to kolejna z zalet tej dzielnicy. Znajdziesz tu zarówno znany Pałac Szustra, Królikarnię czy Dom Wedla, jak i nowe nieruchomości luksusowe. Mokotów był jedną z najmniej zniszczonych w czasie II wojny światowej części Warszawy i obfituje w piękną, niską zabudowę z dawnych lat. Duża różnorodność sprawia, że możesz zamieszkać w eleganckim mieszkaniu premium, który mieści się w zabytkowej kamienicy albo nowoczesnym apartamentowcu.

Duży prestiż

Mokotów to dzielnica z niezwykłą, długoletnią historią, która sięga aż 1367 roku. To wtedy w dokumentach pojawiła się pierwsza wzmianka o ówczesnej wsi Mokotowo. Przez lata mieszkało tu wiele znanych osobistości, np.: Melchior Wańczowicz, Krzysztof Kamil Baczyński czy Zbigniew Herbert. Do dziś dzielnica uchodzi za bardzo prestiżową.

Dostęp do placówek edukacyjnych

Na terenie Mokotowa znajdziesz kilkaset placówek edukacyjnych, w tym żłobki, przedszkola, szkoły średnie czy szkoły wyższe. To tutaj mieści się Uczelnia Łazarskiego, Szkoła Główna Handlowa oraz liczne wydziały Uniwersytetu Warszawskiego, np.: Wydział Inżynierii Produkcji, Wydział Mechatroniki i Wydział Zarządzania. Jest to zatem świetne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi – i to w każdym wieku.

Szeroka oferta kulturalna i rozrywkowa

Mokotów oferuje dostęp do wielu instytucji kultury, w tym kin, teatrów czy muzeów. To tutaj znajduje się jedno z najstarszych warszawskich kin studyjnych – Iluzjon. Innymi miejscami godnymi polecenia są Forty, Teatr Nowy, Pałac Szustra, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz tor łyżwiarski. Liczne puby, kawiarnie i restauracje sprawiają, że możesz miło spędzać swój wolny czas z rodziną lub znajomymi, również poza domem.

Nieruchomości premium – Mokotów idealnym miejscem do życia i pod inwestycję

Wszystkie niezwykłe zalety Mokotowa wpływają na jego atrakcyjność w oczach potencjalnych mieszkańców. Patrząc na wciąż pojawiające się nowe nieruchomości luksusowe, Mokotów jest miejscem stale pożądanym przez nabywców oraz wynajmujących. Zakup nieruchomości w tej dzielnicy to świetny pomysł na podniesienie jakości swojego życia lub ulokowanie kapitału. Kupując lub wynajmując apartament premium na Mokotowie, możesz cieszyć się wszystkimi atrakcjami i udogodnieniami tej dzielnicy, mając pewność, że Twoja inwestycja się zwróci.

Zobacz wszystkie, dostępne w ofercie apartamenty premium. Mokotów to tylko jedna z dzielnic, jaką proponujemy. Sprawdź różne nieruchomości i wybierz z nich najlepszą dla siebie.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem