fbpx
Powrót

Czy warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Jeszcze podczas szukania własnych czterech kątów wiele osób zadaje sobie pytanie: architekt wnętrz – czy warto go zatrudniać? Kiedy zacząć go szukać – kiedy mieszkanie będzie już kupione, czy może wcześniej? W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości, dotyczące zatrudniania architektów. Zapraszamy do lektury!

Kiedy zacząć szukać architekta wnętrz?

Co robi architekt wnętrz? Przede wszystkim zajmuje się urządzaniem mieszkań i domów. Oznacza to, że ma odpowiednią wiedzę i kompetencje z zakresu m.in. instalacji elektrycznych, hydraulicznych czy centralnego ogrzewania. Wie jak i gdzie postawić ściany i których materiałów użyć do ocieplenia budynku czy położenia podłogi na ogrzewanie podłogowe. Ale projektantów wnętrz najważniejszy jest komfort mieszkańców oraz ergonomia samego mieszkania czy domu. Będzie także czuwał nad funkcjonalnym ustawieniem mebli. Wszystko po to, by mieszkało Ci się w nowym domu jak najwygodniej.
Kiedy zacząć poszukiwania odpowiedniej osoby do projektowania wnętrza domu? Najlepiej zacząć na samym początku, czyli na etapie wyboru mieszkania czy lokalu lub jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. W przypadku budowy domu dobry architekt pomoże tak zaprojektować układ ścian, żeby później nie trzeba było robić remontu generalnego. Oprócz tego projektant mieszkania może na tym etapie zlecić inny układ np. okien czy drzwi.
Nie można także zapomnieć o najważniejszym – profesjonalista nigdy nie weźmie zlecenia “od ręki”. Zwykle kalendarze architektów z prawdziwego zdarzenia są wypełnione na kilka miesięcy wprzód. To również należy mieć na uwadze przed urządzaniem swojego lokum.

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Wiesz już czy warto zatrudnić architekta wnętrz. Teraz pozostaje pytanie – jak wybrać najlepszą do tego osobę. Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektanta wnętrz?

  1. Czas. Dobry architekt wnętrz nie będzie go miał za dużo – jeżeli faktycznie jest mistrzem w swoim fachu, to swoje usługi będzie mógł Ci zaproponować dopiero za kilka miesięcy, gdy skończy obecny projekt.
  2. Technologia. To również jest ważne. Od profesjonalisty nie dostaniesz finalnej wersji projektu w postaci szkicu na kartce papieru. Od zawodowca otrzymasz fotorealistyczną wizualizację całego wnętrza.
  3. Biuro lub sam architekt zwykle zajmują się także przygotowywaniem budżetów. Dotyczy to zarówno materiałów (farby, podłogi, oświetlenie, kafle itp.), jak i wyposażenia.

Architekt wnętrz czy warto?

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie czy warto zatrudnić architekta wnętrz. Nieliczne biura nieruchomości – głównie te, które oferują luksusowe nieruchomości – oferują także usługi swoich projektantów. Warto rozważyć ten wybór. W Vilea Property Boutique zapewniamy naszym klientom nieograniczony dostęp do specjalistów, którzy mogą pomóc już na etapie szukania mieszkania. Przygotują odpowiedni projekt na podstawie wywiadu, a potem przedstawią fotorealistyczną wizualizację. Pamiętaj – urządzanie wnętrza to trudna sztuka, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i aranżacji.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem