fbpx
Powrót

Czy warto zainwestować w dom pod Warszawą? Poznaj korzyści, jakie oferują przedmieścia!

Dla wielu osób wyprowadzka z miasta i rezygnacja z oferowanych przez nie udogodnień może wydawać się niezbyt zachęcającym pomysłem, jednak w ostatnich miesiącach coraz więcej naszych Klientów rozważa taką opcję. Wpływ na to miała oczywiście pandemia, która sprawiła, że bardzo duża część społeczeństwa doceniła życie na uboczu. Jeśli rozważasz zakup nowej nieruchomości, warto dokładnie zastanowić się, czego oczekujesz – miasto zapewnia dobrą komunikację i wygodę, jednak przedmieścia i miejscowości pod Warszawą zapewniają spokój, ciszę oraz wiele różnych możliwości, zarówno dla rodzin, jak i starszych osób.

Kupno czy budowa nieruchomości?

Budowa domu wiąże się z dużym stresem oraz sporą ilością formalności. Jeśli nie jesteś pewien, czy życie pod miastem będzie dla Ciebie odpowiednie, zdecydowanie warto zdecydować się na zakup nieruchomości. Współpracując z naszą agencją, dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie dom Twoich marzeń – z pewnością ważnymi czynnikami będzie ewentualny dojazd do miasta, ogród, ilość pomieszczeń, bliskość sklepów, szkół oraz przychodni. Do tego dochodzą też kwestie związane z estetyką. Być może zabytkowa rezydencja nie będzie odpowiednia dla Ciebie, ale nowoczesne budownictwo z ekologicznymi rozwiązaniami sprawi, że pokochasz życie na przedmieściach.

Koszty życia w domu w mniejszej miejscowości

O ile utrzymanie domu jest wymagające pod względem ekonomicznym, przedmieścia i mniejsze miejscowości to również mniejsze ceny za opłaty administracyjne oraz życie – w przypadku zakupu domu nie będziesz musiał martwić się o wiele comiesięcznych opłat, takich jak np. czynsz. Ceny nieruchomości także są odmienne od tych w najbardziej zielonych i chętnie wybieranych dzielnicach Warszawy, co może być znaczącą różnicą zwłaszcza w przypadku metrażu, na który finalnie się zdecydujesz. Codzienne zakupy, opłaty za prywatne przedszkole, a nawet fryzjer czy kosmetyczka, wszystko to będzie generowało znacznie niższe koszty, a jakość usług nie będzie odbiegała od tych świadczonych w centrum wielkiego miasta.

Skomunikowanie z miastem

Decydując się na zamieszkanie w mniejszej miejscowości lub na przedmieściach, warto mieć na uwadze również dojazdy. Dojeżdżając z obrzeży wbrew pozorom można zaoszczędzić sporo czasu, problemem mogą być natomiast korki w centrum miasta, których nie wyminiesz samochodem.
Wybór nieruchomości to bardzo indywidualna kwestia i najważniejsze będą tutaj osobiste preferencje. Luksusowe nieruchomości pod Warszawą z pewnością będą dla wielu osób wymarzonym domem, oferując duży komfort mieszkania. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór ofert, a agenci Vilea wezmą pod uwagę wszystkie Twoje potrzeby oraz wymagania zanim zaprezentują Ci polecane nieruchomości. Skontaktuj się z nami i przedyskutuj swoje możliwości, również kredytowe – zapraszamy!

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem