fbpx
Powrót

Dlaczego warto podpisać umowę na wyłączność sprzedaży nieruchomości?

Podczas sprzedaży lub wynajmu nieruchomości często nasi klienci trafiają na taką formę kontraktu, jak umowa na wyłączność. Wielu z nich zastanawia się, czy warto zdecydować się na tę opcję. Wiemy, że podczas współpracy z agencją nieruchomości  na podstawie umowy na wyłączność pojawia się wiele pytań i wątpliwości, dlatego w poniższym artykule postaramy się rozwiać jak najwięcej z nich. Zapraszamy do lektury!

Czym jest umowa na wyłączność?

Umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości na wyłączność to specjalna forma umowy, która gwarantuje, że konkretny pośrednik jest jedynym zleceniobiorcą. Niektórzy błędnie myślą, że przez zdecydowanie się na jednego pośrednika skuteczność będzie niższa niż w przypadku zawarcia umowy otwartej.

Umowa na wyłączność sprzedaży wcale nie oznacza, że agencja nieruchomości spocznie na laurach. Wręcz przeciwnie – taka forma gwarantuje maksymalne zaangażowanie pośrednika w jak najkorzystniejszą i najszybszą sprzedaż lub wynajem Twojej nieruchomości. Agencja inwestuje zdecydowanie większe środki w marketing oferty, mając większe szanse, że doprowadzi do finalizacji transakcji. Umowa na wyłączność zapewnia także łatwiejszy wgląd w to co dzieje się się z ofertą oraz ułatwia kontakt z agencją. Kontaktujesz się z jedną osobą, która doskonale zna Twoją nieruchomość.

Luksusowe nieruchomości

Wyłączność. Penthouse na sprzedaż w Miasteczku Wilanów. Zapoznaj się z ofertą.

 

Umowa partnerska na wyłączność – zalety

Umowa partnerska na wyłączność ma oczywiście wiele zalet zarówno dla agencji, jak i dla właściciela nieruchomości. Vilea Property Boutique zawsze stawia na takie aspekty współpracy, jak:

  • wysoki poziom marketingu oferty,
  • butikowy, personalny serwis,
  • bezpieczeństwo transakcji,
  • efektywność sprzedaży.

Jesteśmy zdania, że im więcej osób zajmuje się nieruchomością, tym większy chaos komunikacyjny panuje na linii pośrednik-właściciel. Oprócz tego pojawiają się dodatkowe czynniki, które – jeżeli chodzi o luksusowe nieruchomości – mają ogromne znaczenie dla potencjalnych nabywców. Jakie? O tym piszemy poniżej.

Umowa pośrednictwa na wyłączność – nieruchomości premium

Osoby, które są zainteresowane ofertą zakupu nieruchomości premium mogą szybko z niej zrezygnować, jeżeli zobaczą to samo ogłoszenie i te same zdjęcia w kilku miejscach, często z inną ceną i charakterystyką. Mogą także pomyśleć, że z nieruchomością jest “coś nie tak”, skoro pojawia się w tylu miejscach. Tak naprawdę w przypadku nieruchomości luksusowych im mniej pośredników zajmuje się ofertą, tym bardziej wyjątkowa i wyszukana się ona wydaje. Podkreśla to jej unikatowość i ekskluzywność.

Umowa na wyłączność zachęca także pośrednika do tego, by wykorzystał on jak najwięcej kanałów marketingowych, dzięki którym potencjalni nabywcy dowiedzą się o Twoim lokalu. Nie chodzi tu tylko o internet, banery czy ogłoszenia – specjaliści z Vilea Property Boutique dysponują rozbudowaną siecią kontaktów z osobami, które zajmują się obrotem nieruchomościami premium. Również dzięki znajomości rynku orientują się, kto poszukuje jakiej nieruchomości i w jakiej lokalizacji. Jakie jeszcze zalety ma umowa na wyłączność?

Dni otwarte

Coraz popularniejsze są także tak zwane dni otwarte. Agencja nieruchomości, która podpisała umowę na wyłączność, zaprasza do niego wszystkich chętnych i podczas krótkiej prezentacji opowiada im o nieruchomości. Ogromne znaczenie ma to, że na dzień otwarty zaprasza się innych pośredników nieruchomości, mogących obsługiwać klienta zainteresowanego ofertą. To coraz popularniejsza i niezwykle skuteczna metoda, która przy umowach otwartych nie ma zwykle racji bytu.

Bezpieczeństwo

Nie zapominajmy o najważniejszym – o bezpieczeństwie i Twoim komforcie. Umowa pośrednictwa na wyłączność charakteryzuje się tym, że właścicel nieruchomości współpracuje z jedną zaufaną osobą. To Ty wybierasz, kto najbardziej Ci odpowiada i to tej osobie powierzasz całościową opiekę nad sprzedażą lub wynajmem. Umowa pośrednictwa nieruchomości na wyłączność daje Ci swobodę wyboru oraz pewność, że zawsze będziesz rozmawiać z tą samą osobą i to z nią będą kontaktować się zainteresowani kupujący i najemcy. Oprócz tego wszystkie poufne informacje przekazujesz tylko jednej osobie.

Znajomość branży

Kolejnym ważnym elementem jest przepływ informacji i komunikacja. Agencja nieruchomości luksusowych Vilea Property Boutique nie tylko ma kontakty w branży sprzedaży nieruchomości premium, ale także jej specjaliści doskonale wiedzą, co może spodobać się potencjalnym klientom i jaka jest obecnie sytuacja na rynku nieruchomości premium. Jako jedna z niewielu agencji nieruchomości premium, Vilea zatrudnia własnych architektów wnętrz, dzięki czemu może doradzić zainteresowanym odnośnie potencjału nieruchomości i ewentualnych zmian w aranżacji wnętrza.  Dzięki temu wzrastają szanse na jeszcze szybszą sprzedaż.

Luksusowe nieruchomości warszawa

Wyłączność. Dom na sprzedaż Konstancin – Jeziorna. Zapoznaj się z ofertą.

 

Umowa na wyłączność sprzedaży i najmu – czy warto?

Umowa pośrednictwa sprzedaży i najmu nieruchomości na wyłączność nie jest czymś, czego należy się obawiać. Wręcz przeciwnie – jeżeli chodzi o nieruchomości luksusowe to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań. Umowa na wyłączność da Ci oszczędność czasu, komfort, podniesie prestiż lokalu oraz sprawi, że będziesz miał pewność, że pośrednik zrobi wszystko, by jak najszybciej doprowadzić do transakcji. I to z zyskiem dla Ciebie. Dlatego jeżeli zastanawiasz się czy warto, to nie czekaj i zadzwoń do nas. Umówimy się na spotkanie i opiszemy dokładnie nasz plan działania przy procesie sprzedaży lub wynajmu.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem