19 grudnia 2019

Ile kosztuje wykończenie wnętrza?

19 grudnia 2019

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Gdy już nabędzie się wymarzoną nieruchomość, wiele osób nie zaprząta sobie głowy tym, ile kosztuje wykończenie mieszkania. Zwykle na sam apartament wydali już bardzo dużo pieniędzy, a także nie mogą się już doczekać, kiedy zamieszkają w wymarzonym lokum. Nie robią budżetu, a potem… Potem nie mogą skończyć się urządzać. Jak tego uniknąć? Czy warto robić budżet domowy na tego typu wydatki? Ile kosztuje urządzenie mieszkania?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim. Na samo mieszkanie wydają bardzo duże kwoty, a przy urządzaniu myślą, że “jakoś to będzie”. Wynika to zwykle ze złego zagospodarowania pieniędzy. Wykończenie mieszkania kosztuje dużo – i właśnie dlatego należy doliczyć te kwoty do planowanego budżetu, i się ich trzymać. Inaczej może dojść do sytuacji, w której część mieszkania nie będzie wykończona, bo po prostu zabrakło pieniędzy.

Budżet

Koszt wykończenia mieszkania jest zależny od wielu czynników. Dużo zależy zarówno od materiałów, na które się zdecydujesz, ale także od cen firmy remontowej (lub własnoręcznego wykończenia). Dlatego zachęcamy wszystkich, by stworzyli swój budżet, który pomoże im utrzymać finanse w ryzach. Co powinno się w nim znaleźć?

Materiały i robocizna

Za robociznę w profesjonalnej firmie wykończeniowej możesz zapłacić od 20 000 do 30 000 złotych w przypadku niewielkiego mieszkania, w przypadku luksusowo wykańczanych dużych apartamentów czy domów do nawet powyżej 100 000 zł. Do tego dolicz spore kwoty za materiały budowlane, tu wszystko zależy od przyjętego standardu wykończenia.

Łazienka

Łazienkę zawsze należy liczyć osobno. W koszta łazienki wchodzą nie tylko płytki oraz fugi, ale także kabina prysznicowa, bateria umywalkowa, umywalka, WC, grzejnik, pralka, odpływy. Może się także okazać, że coś będzie trzeba przesunąć (np. odpływ) – to także wlicz w koszty.

Kuchnia

Policz, ile wyniosą Cię szafki, AGD (zarówno małe, jak i duże), a także płytki na ścianę. Możesz chcieć także kupić meble na wymiar (w tym blaty). Nie zapomnij o kosztach transportu!

Oświetlenie

Policz wszystkie lampy, które chcesz mieć w domu. Dokładnie wylicz całe oświetlenie oraz gniazda i właczniki, które również mogą stanowić spory koszt.

Meble

Meble to już indywidualny koszt, jednak radzimy wliczyć wszystko i zapewnić sobie pewien zapas, w razie gdyby okazało się, że wybrane przez Was meble są niedostępne i trzeba kupić podobne, ale droższe.

Różnice w kosztach wykończenia mieszkania – z czego wynikają?

To, ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz, zależy od wielu czynników. Wykończenie mieszkania na własną rękę będzie dużo tańsze, niż zatrudnienie firmy, która zrobi to za Ciebie. Pamiętaj jednak, że kładzenie paneli, płytek i fugowanie całej łazienki nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego jeżeli nie jesteś pewny, czy podołasz temu zadaniu, lepiej już na samym początku wliczyć koszty robocizny do swojego budżetu.

Różnice wynikają także z ceny zakupionych materiałów. Standard tak zwany Ikea będzie oczywiście dużo tańszy, niż np. zakup drewnianych podłóg czy mebli z litego drewna. Pytanie tylko – czy warto oszczędzać na wykończeniu wnętrza? Naszym zdaniem nie.

Oprócz tego kluczowa jest także powierzchnia mieszkania. Im większy apartament, tym jego wykończenie będzie droższe.

Skąd wziąć środki na wykończenie mieszkania?

Najprościej jest wziąć kredyt hipoteczny. Banki, udzielając kredytu na zakup mieszkania, wliczają jego remont w cel mieszkaniowy. Dzięki temu nie musisz brać kredytu gotówkowego na ten cel. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule “Kredyt hipoteczny na zakup i remont mieszkania?”.

Czy skorzystanie z pomocy aranżacji wnętrza pozwala zaoszczędzić?

Zdecydowanie. Decydując się na samodzielne projektowania mieszkania często tworzy się pomieszczenia mało funkcjonalne – dotyczy to zwłaszcza łazienki oraz kuchni. Oprócz tego przy projektowaniu mieszkania należy tak połączyć materiały z meblami, dodatkami i kolorystyką, żeby wszystko stanowiło spójną całość – nie każdy to potrafi, a architekci wnętrz mają w tym doświadczenie.

Często złe zaaranżowanie przestrzeni wiąże się z późniejszą wymianą mebli czy nawet dodatkowym remontem, co generuje koszty. Nie warto więc oszczędzać na projektantach wnętrz – pomogą Ci oni stworzyć przestrzeń piękną i funkcjonalną.

Wykończenie mieszkania

To, ile kosztuje wykończenie mieszkania i jego urządzenie, jest zależne od wielu czynników. Po drodze może Cię także spotkać kilka niespodzianek, dlatego zachęcamy do sporządzenia budżetu, który później przedstawisz w banku, starając się o kredyt hipoteczny. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, a na remont na pewno starczy Ci pieniędzy. Nie oszczędzaj także na projektowaniu wnętrz – w tej kwestii zaufaj Vilea Design. Nasi architekci stworzą dla Ciebie przestrzeń funkcjonalną i prestiżową. Sprzedajemy także luksusowe nieruchomości, które są wykończone pod klucz. Skontaktuj się z naszym biurem, żeby poznać szczegóły.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.