fbpx
Powrót

Jak podnieść wartość mieszkania?

Chcesz wiedzieć jak podnieść wartość mieszkania? Zastanawiasz się o jakie elementy zadbać podczas prezentacji nieruchomości i czym jest home staging? Zapraszamy do artykułu – wiemy, że właściciele mieszkań chcą nie tylko szybko je sprzedać, ale również chcą sprzedać je po ustalonej przez siebie kwocie. Podpowiemy Ci, jak zwiększyć wartość mieszkania na różne sposoby, dzięki którym uda Ci się to osiągnąć.

Remonty w ramach wspólnoty mieszkaniowej

Spotkania wspólnoty mogą brzmieć mało ciekawie, jednak to właśnie podczas nich można dyskutować nad ogólnymi remontami, które podniosą wartość wszystkich mieszkań w budynku. Chodzi tutaj o remont balkonów, elewacji czy klatki schodowej. Im lepszy stan budynku, tym większa jest wartość mieszkania. Właśnie dlatego warto zaangażować się w życie wspólnoty mieszkaniowej i pojawiać się na spotkaniach, a także brać w nich czynny udział.

Generalny porządek

Przed zaproszeniem potencjalnych nabywców należy przeprowadzić w mieszkaniu gruntowne porządki. Chodzi nie tylko o odkurzenie i wymiecenie wszystkich kątów – dobrym pomysłem będzie także odświeżenie ścian lub wręcz przemalowanie ich na neutralne, jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Zadbaj także o naprawę wszelkich drobnych usterek, takich jak obluzowany obraz, krzywy kran czy wystające ze ściany kable – to konieczność, jeżeli chcesz podnieść wartość mieszkania.

 

Home staging

Home staging polega na takiej aranżacji wnętrza, by zainteresowała ona jak największą liczbę ludzi. Jeżeli nie wiesz, jak urządzić wnętrze nieruchomości, by była ona jak najbardziej atrakcyjna dla potencjalnych nabywców, odezwij się do firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Pracują w nich profesjonaliści, którzy wiedzą, jak podkreślić największe atuty mieszkania i jak zamaskować jego drobne mankamenty. O czym musisz pamiętać na wstępie? Przede wszystkim unikaj zbyt dużej liczby mebli w mieszkaniu. Zrezygnuj także ze zbyt dużej ilości rzeczy osobistych, które mogą wprowadzić chaos do uporządkowanej przestrzeni. Niech będzie ona neutralna, ale jednocześnie zachęcająca do zamieszkania. Zadbaj o neutralne, białe światło (sprawi to, że pokoje wydadzą się bardziej przestronne). Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o home stagingu, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu „Home staging„.

Alarm i monitoring

Chcesz zwiększyć wartość mieszkania? Postaw na alarm i monitoring. Bezpieczeństwo to kolejny element, który podwyższa wartość nieruchomości. Nic dziwnego – lokatorzy chcą się czuć bezpiecznie w swoim mieszkaniu, a czujniki dymu, gazu czy poziomu wody na pewno im to umożliwią. Oczywiście nie zapomnij o alarmie bezpieczeństwa oraz kamerach, szczególnie jeżeli mieszkanie jest na parterze z ogródkiem. Porządne rolety antywłamaniowe również będą tutaj atutem.

Ogłoszenie jest ważne!

Jeżeli chcesz zwiększyć wartość mieszkania, zadbaj o odpowiednią prezencję również jego ogłoszenia. Jeżeli sam je tworzysz, to zadbaj o szczegółowe, bardzo konkretne i przejrzyste opisy, jasne zdjęcia z odpowiedniej perspektywy oraz o zachęcający opis okolicy. W takiej sytuacji warto oddelegować to zadanie agencji nieruchomości, która ma w tworzeniu takich ogłoszeń doświadczenie. Agencje często tworzą także wirtualne spacery po mieszkaniu, żeby zainteresowani mogli zajrzeć we wszystkie kąty jeszcze przed umówieniem się na spotkanie.

To szczegóły decydują – zadbaj o detale!

Jeżeli zastanawiasz się jak zwiększyć wartość mieszkania, to na samym początku zadbaj o detale. Te z pozoru niewinne szczegóły aranżacyjne i wykonawcze mogą podnieść cenę nieruchomości nawet o 5%! Oprócz tego zadbane, odświeżone mieszkanie bez defektów nie wymaga zwiększonego nakładu finansowego kupującego. No i czyste lokale bez wad, które widać na pierwszy rzut oka, wyglądają po prostu lepiej i schludnej.

Jak podnieść wartość mieszkania?

Gdy już nadejdzie pora na pokazywanie mieszkania zainteresowanym, zadbaj o odpowiednią atmosferę. Spraw, by potencjalni nabywcy poczuli się w nim jak w domu. Możesz skierować ich od razu do najbardziej reprezentatywnego pokoju, którym zwykle jest salon. Pokazuj im największe atuty nieruchomości, pozwól zainteresowanym na swobodę w oglądaniu mieszkania, a także chętnie i spokojnie odpowiadaj na pytania. Skupiaj się na jego zaletach i podkreślaj, dlaczego warto w nim zamieszkać. Staraj się odpowiadać krótko i zwięźle. Możesz podać kwotę trochę wyższą niż ta, która Cię interesuje – dzięki temu nabywca będzie mógł się targować, a Ty nie będziesz stratny.

Skorzystaj z kompleksowej opieki

Mamy nadzieję że wiesz już jak podnieść wartość mieszkania. Jeżeli jednak czujesz, że chciałbyś sprzedać nieruchomość szybciej i za wysoką cenę, warto zwrócić się do wykwalifikowanych specjalistów z agencji nieruchomości (zwłaszcza jeżeli mamy na myśli luksusowe nieruchomości). W Vilea Property Boutique zawsze najpierw oglądamy mieszkanie i poznajemy jego historię, żeby móc je prawidłowo wycenić. Oferujemy kompleksową obsługę przez cały proces sprzedażowy – zajmiemy się wszystkim od A, do Z.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem