Powrót

Najlepsze dwujęzyczne szkoły w Warszawie i okolicach

Wyobraź sobie, że znalazłeś doskonały dom lub mieszkanie dla swojej rodziny. Ma dokładnie tyle pokoi, ile potrzebujecie, jest urządzony w stylu, który kochacie, a w dodatku jego cena jest bardzo atrakcyjna. Pojawia się tylko jeden problem – codziennie będziesz musiał poświęcać godzinę na to, by zawieźć dzieci do szkoły, a później stać w korkach, żeby dostać się do pracy. To nie jest zachęcająca perspektywa. Dlatego lokalizacja szkoły to coś, na co warto zwrócić uwagę już podczas wyboru miejsca zamieszkania.

Wybór szkoły dwujęzycznej a jej lokalizacja

Dostęp do szkół to często jedno z głównych kryteriów wyboru miejsca do życia. Jednocześnie decyzja o konkretnej placówce może mieć bardzo duży wpływ na dalsze życie Twojego dziecka. Nie warto więc spychać jej na dalszy plan. Obecnie coraz popularniejsze stają się szkoły językowe, które prowadzą standardowy tryb nauczania, ale w języku obcym. Oznacza to, że dzieci uczą się wszystkich przedmiotów, poza językiem polskim, na przykład po angielsku lub francusku.

Takie szkoły nie są tak powszechne, jak tradycyjne, dlatego ich lokalizacja staje się istotną zmienną podczas zakupu lub wynajmu nieruchomości, w której planujesz zamieszkać z rodziną. Jeśli chciałbyś żyć w jednym z mieszkań lub domów premium w stolicy albo okolicach, masz do wyboru co najmniej kilkanaście szkół w różnych dzielnicach.

Szkoły językowe w Warszawie i okolicach

W każdej z najpopularniejszych dzielnic Warszawy, w których dostępne są luksusowe apartamenty premium na wynajem lub do kupienia, znajdziesz prestiżowe szkoły z językiem obcym. Oto niektóre z dostępnych możliwości:

Szkoły dwujęzyczne w pobliżu Mokotowa

Canadian School of Warsaw – przedszkole i szkoła podstawowa, w której dzieci uczą się w językach angielskim i francuskim. Jej placówki znajdują się przy ulicach: Bełskiej, Ignacego Krasickiego oraz Olimpijskiej.

The British School Warsaw – szkoła prowadząca zajęcia na wszystkich etapach edukacji od żłobka po liceum. Uczniowie porozumiewają się w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim. Placówka zlokalizowana jest przy ul. Limanowskiego.

Lycee Francais de Varsovie – francuskie przedszkole, szkoła podstawowa oraz liceum. Zajęcia są prowadzone w języku polskim oraz francuskim. Szkoła znajduje się przy ulicy Konstancińskiej na Sadybie.

Monnet International School – szkoła z językiem angielskim, która prowadzi naukę na etapach przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum. Ma trzy oddzielne placówki, zlokalizowane niedaleko siebie na ulicach: Belwederskiej, Górskiej oraz Stępińskiej.

Warsaw Montessori School/Casa dei Bambini – szkoła prowadząca naukę na etapach od żłobka do liceum. Zajęcia odbywają się w niej w języku polskim i angielskim, w systemie Montessori. Mieści się przy ulicy Szwoleżerów.

MyVinci School & Preschool – przedszkole z językami: angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Znajduje się przy ulicy Czerskiej.

Szkoły dwujęzyczne w Wilanowie

Polish British Academy of  Warsaw – przedszkole oraz szkoła podstawowa, w których zajęcia odbywają się w językach: angielskim, francuskim, polskim oraz hiszpańskim. Znajduje się przy ulicy Wiertniczej 75.

Międzynarodowa Szkoła Europejska w Warszawie – International European School * Warsaw przedszkole, szkoła podstawowa i liceum przy ul. Wiertniczej 140, realizujące zajęcia w języku angielskim.

WBS – Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta – jedyna szkoła w Polsce, oferującą kształcenie zgodnie z niemieckim systemem szkolnictwa ogólnego, zlokalizowana jest przy ulicy Ledóchowskiej w Miasteczku Wilanów.

British Primary School of Wilanow – żłobek, przedszkole oraz szkoła podstawowa, które mieszczą się przy ul Hlonda w Miasteczku Wilanów.

Akademeia High School – renomowane dwujęzyczne liceum z językiem angielskim, które znajduje się przy ulicy Ledóchowskiej w Miasteczku Wilanów.

Polish-English Primary School Edison – zajęcia są prowadzone w języku angielskim i polskim, na etapach od żłobka do 8. klasy. Szkoła znajduje się przy ulicy Królewicza Jakuba.

Szkoła Podstawowa Niepubliczna im. Wiktorii Wiedeńskiej Fundacji Edukacyjnej „Varsovia”-  zajęcia prowadzone w języku polskim i angielskim, szkoła zlokalizowana tuż obok Pałacu w Wilanowie przy ul. Kolegiackiej.

Szkoły dwujęzyczne w Natolinie

PRIMUS Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47 i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące – prowadzi zajęcia od klasy 1. aż do końca liceum i znajduje się przy ul. Z. Balo.

International American School of Warsaw – przedszkole i szkoła podstawowa, które prowadzą zajęcia w języku angielskim i mieszczą się przy ulicy Dembego.

Szkoły dwujęzyczne w Konstancinie-Jeziorna

American School of Warsaw – przedszkole oraz szkoła podstawowa z językiem angielskim, które są zlokalizowane przy ulicy Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie tuz przy osiedlu Konstancja.

No Bell – znajduje się przy ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, prowadzi zajęcia na wszystkich etapach edukacji od żłobka aż po liceum, nauczacie odbywa się w języku angielskim.

Szkoły językowe w okolicach Saskiej Kępy

Lycee Francais de Varsovie – francuskie przedszkole, szkoła podstawowa oraz liceum. Zajęcia są prowadzone w języku polskim oraz francuskim. Szkoła znajduje się przy ulicy Walecznych oraz Konstancińskiej na Sadybie.

International Trilingual School of Warsaw – przedszkole oraz szkoła podstawowa, w których uczniowie uczą się takich języków, jak: chiński, angielski, francuski, japoński czy hiszpański. Placówki szkoły mieszczą się przy ulicach: A. Nobla, Karowej, J. Styki, Królowej Aldony oraz Świętej Agnieszki.

Szkoły językowe na Bielanach

Zespół Edukacyjny im. Lotników Amerykańskich – prowadzone są w nim zajęcia w języku polskim, angielskim niemieckim i hiszpańskim na poziomach od przedszkola aż po liceum. Placówki szkoły mieszczą się przy ulicach Wóycickiego oraz Balaton.

Pro Futuro – szkoła podstawowa i liceum, w których zajęcia są prowadzone w języku polskim i angielskim. Mieści się przy ul. Przyszłości.

Szkoły językowe na Woli

Academy International – szkoła podstawowa, w której lekcje są prowadzone w języku polskim i angielskim. Ma kilka placówek, rozmieszczonych w centrum Warszawy na ulicach: Karolkowej, Grudnia, A. Branickiego, Krochmalnej oraz ks. J. Popiełuszki.

International Bilingual Kindergartens and Nurseries in Warsaw – to żłobek i przedszkole dla najmłodszych. Tutaj również głównymi językami zajęć są język polski oraz angielski. Placówki szkoły mieszą się przy ulicy Chłodnej oraz Wroniej.

Luksusowe nieruchomości w pobliżu najlepszych szkół językowych w Warszawie

Wybierając szkołę dla swojego dziecka, zwróć uwagę na kilka dodatkowych kwestii: doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, podejście do ucznia, metody nauczania – jeśli zależy Ci na domowej i ciepłej atmosferze, postaw na przykład na szkołę Montessori – oraz liczbę uczniów w klasie, która pozwoli na poświęcenie każdemu odpowiedniej ilości czasu. Kiedy znajdziesz już placówkę, która Cię interesuje, skorzystaj z naszej wyszukiwarki i zobacz, jakie nieruchomości są dostępne w pobliżu. Bliskie otoczenie dobrych szkół pomoże Ci oszczędzić wiele czasu, lepiej zorganizować swój dzień, a przy tym najlepiej zadbać o przyszłość swojej pociechy.