fbpx
Powrót

Ostatni kwartał 2021 roku – czy to najlepsza pora na sprzedaż lub zakup nieruchomości premium?

W 2021 roku, po dość ciężkim okresie, pandemia koronawirusa miała mniejszy wpływ na popyt oraz podaż na rynku nieruchomości premium. Zwiększone zainteresowanie domami oraz działkami na przestrzeni ostatnich miesięcy nie poszło w zapomnienie, obecnie jednak to mieszkania, apartamenty, a także penthouse’y są najbardziej poszukiwane przez Klientów. Oczywiście, wielu z nich decyduje się na lokowanie kapitału i zakup nieruchomości ze względu na rosnącą inflację, warto też wspomnieć, że banki dużo chętniej udzielały w ostatnich miesiącach kredytów hipotecznych. Ceny mieszkań zdecydowanie jednak rosną, warto więc zastanowić się, jak będzie wyglądała sytuacja na początku 2022 roku.

Co warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań nieruchomości premium na przełomie 2021 i 2022 roku?

Zainteresowanie różnymi lokalami, pomimo wzrostu cen, jest bardzo duże. Nieruchomości na rynku wtórnym oraz pierwotnym poszukują nie tylko klienci, marzący o własnych czterech kątach, ale też inwestorzy i flipperzy. W tej sporej grupie osób ponad połowa interesuje się ofertami dotyczącymi apartamentów premium, jednak jest też dużo potencjalnych nabywców działek oraz rezydencji. Warto pamiętać, że inwestowanie w nieruchomości jest obarczone ryzykiem, zdecydowanie należy więc przemyśleć cel zakupu. Dom dla rodziny, apartament dla młodej pary, a może weekendowa rezydencja poza miastem? Wszystko to brzmi wspaniale, jednak przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z doradcą. W Vilea zapewniamy pomoc specjalistów kredytowych, ekspertów ds. inwestycji, a także profesjonalistów, którzy doskonale znają warszawski rynek nieruchomości premium – odpowiedzą oni na wszystkie Twoje pytania, a przede wszystkim znajdą odpowiednią dla Ciebie ofertę pod względem wymagań i budżetu. Jedno jest obecnie pewne: spadek cen jest bardzo mało prawdopodobny, a przynajmniej w pierwszym i drugim kwartale 2022 roku.

Kredyty hipoteczne w 2022 roku. Czego mogą się spodziewać kredytobiorcy?

Od października 2021 roku Narodowy Bank Polski podniósł główną stopę procentową już dwa razy – początkowo o 40 punktów, a następnie aż o 75. Działania te mają oczywiście na celu ograniczenie skutków inflacji oraz jej “wygaszanie”, jednak dla kredytobiorców oznacza to wyższe miesięczne raty płatności. O tym, o ile zwiększy się oprocentowanie, informuje wskaźnik WIBOR® (referencyjna wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku), który ustalany jest codziennie. Warto mieć go na uwadze, planując zakup nieruchomości w przyszłym roku. Oczywiście, zapraszamy do skorzystania z usług Vilea Property Boutique, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa podczas zakupu lub sprzedaży. Dedykowany agent przedstawi Ci najlepszy wybór wyselekcjonowanych ofert premium, przede wszystkim jednak na każdym etapie transakcji będziesz mógł skorzystać z jego wiedzy oraz doświadczenia. Skontaktuj się z nami i przedyskutuj swoje możliwości, również kredytowe – zapraszamy!

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem