24 sierpnia 2023

Rosnące zainteresowanie pakietami mieszkań klasy premium – o co chodzi?

24 sierpnia 2023

Powrót

Ostatnie wpisy

Nieruchomości na Costa del sol
Żoliborz Felińskiegi
domy żoliborz
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce wciąż rośnie. Jego wartość w 2022 r. przekroczyła 2,84 mld zł, co jest wynikiem wyższym o 9% r/r. Nie tylko nieruchomości, ale cały segment dóbr luksusowych okazał się odporny na kryzysy i zawirowania, które w ostatnich latach raz po raz wstrząsały gospodarką. Choć wciąż wielu kupujących decyduje się na zakup pojedynczej nieruchomości, rośnie liczba osób zainteresowanych pakietami, w skład których wchodzi więcej domów i mieszkań, a nierzadko także usługa zarządzania nieruchomościami.

Nie od dziś wiadomo, że lokowanie kapitału w nieruchomościach może być skutecznym sposobem pomnażania majątku. Inwestorzy, którzy dysponują odpowiednimi środkami, zauważają potencjał tkwiący w zdywersyfikowanych pakietach nieruchomości. 

Czym jest zdywersyfikowany pakiet nieruchomości?

W paczce nieruchomości znajduje się zwykle kilka mieszkań lub domów klasy premium. To lokale o wysokiej wartości (20-30 tys. zł/m2)i wyróżniającym się standardzie wykończenia. Wszystkie już w momencie sprzedaży są przygotowane do wynajmu, dzięki czemu inwestor może rozpocząć proces uzyskiwania zwrotu z inwestycji od pierwszych chwil po dopełnieniu formalności.

Standardem w sprzedaży pakietów nieruchomości jest dywersyfikacja – lokale mogą mieścić się w różnych miastach czy dzielnicach, a ich powierzchnia jest zróżnicowana: od kawalerek do trzypokojowych, przestronnych apartamentów. Nieruchomości oferowane przez spółkę Moderna Holding zawsze znajdują się w najbardziej prestiżowych dzielnicach polskich miast. 

Skompletowanie pakietu mieszkań odbywa się w porozumieniu z inwestorem – ten może wybrać ofertę wartą kilka lub nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Wszystko to w imię personalizacji, która pozwoli klientowi wybrać lokale spełniające jego potrzeby, a tym samym zmaksymalizować ROI oraz zadbać o zgromadzony kapitał. 

Dużym ułatwieniem dla inwestorów, chcących przeznaczyć zakupione lokale na wynajem, jest możliwość skorzystania usługi zarządzania nieruchomościami w pakiecie. Moderna pobiera prowizję, a w zamian za to oferuje inwestorom stuprocentową bezobsługowość inwestycji.

Chętnych nie brakuje

W dobie kryzysu gospodarczego można by przypuszczać, że zainteresowanie inwestowaniem w luksusowe nieruchomości opadnie, ale nic takiego się nie wydarzyło. Eksperci i obserwatorzy rynku podkreślają, że można zauważyć rosnący trend lokowania nadwyżek kapitału w pakietach nieruchomości. Dysponujący środkami inwestorzy coraz chętniej kupują kilkanaście lokali w pakiecie:

W ostatnich 12 miesiącach takich transakcji zaobserwowaliśmy co najmniej kilkanaście, na łączną kwotę około 200 mln zł, a pakiety zazwyczaj o wartości 10-20 mln zł – mówi Bartłomiej Zientek, partner w Petru/Zientek Capital Partners.

 

Co ciekawe, spółka Moderna oferuje nieruchomości klasy premium jedynie zaufanym kontrahentom:

Nie promujemy jej na stronie internetowej. W pakiety inwestują głównie rodacy. W 2022 r. odnotowaliśmy kilka takich transakcji od 10 do 30 mln zł – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Holding.

 

W 2023 roku prognozowane są kolejne wzrosty – segment nieruchomości luksusowych jest specyficzny, ale oferuje stosunkowo bezpieczną lokatę kapitału, personalizację na niespotykanym w wielu innych branżach poziomie, oraz możliwość uruchomienia procesu pozyskiwania zwrotu z inwestycji praktycznie od razu.

 

 

Treść powstała na podstawie artykułu „Coraz więcej chętnych na deweloperskie paczki luksusu” pochodzącego z magazynu „Puls Biznesu”.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.