05 sierpnia 2022

Warszawskie Powiśle – dlaczego warto tu zamieszkać?

05 sierpnia 2022

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Powiśle to miejsce tętniące życiem, które w ostatnich kilku latach szczególnie zyskało na popularności. Liczne restauracje, kawiarnie, nowe budynki i przestrzenie sprawiły, że stało się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Inspiruje bogatą ofertą kulturalną, a mieszkanie tutaj z pewnością przypadnie do gustu osobom chcącym poczuć energię miasta. Dlaczego warto wybrać apartament na warszawskim Powiślu? Zapraszamy do lektury artykułu.

LOKALIZACJA W SERCU STOLICY

Szczególnie latem Powiśle nabiera kolorów i zaczynam tętnić życiem. Sama lokalizacja tego miejsca jest bardzo atrakcyjna. Krótki spacer wystarczy, aby znaleźć się na Bulwarach Wiślanych czy Starym Mieście. To część Śródmieścia Warszawy, a można poczuć się tutaj jak na wakacjach. Spacerując, warto wzrokiem sięgnąć nieco wyżej, by podziwiać piękne kamienice w sąsiedztwie nowoczesnych apartamentowców. Bliskość Wisły, zielone skwery i parki oraz bogata ilość miejsc, w których można smacznie zjeść sprawia, że zainwestowanie w nieruchomość na Powiślu to bardzo atrakcyjny wybór.

AKTYWNIE KULTURALNIE I SPORTOWO

Powiśle zdecydowanie wyróżnia się atmosferą i lokalnym klimatem. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Plenerowe spektakle teatralne, koncerty pod gołym niebem oraz wiele innych kulturalnych i towarzyskich wydarzeń zachęcają do wyjścia z domu. Entuzjaści sportu też mają w czym wybierać. Spotkać tu można rowerzystów, rolkarzy, biegaczy czy siatkarzy grających na specjalnych boiskach przy Nadwiślańskich Bulwarach. Działają też kluby sportowe, a pod mostem Świętokrzyskim znajduje się skatepark. Masz ochotę odpocząć w cieniu drzew? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozłożyć koc w parku i zrobić sobie piknik z ulubioną książką, w otoczeniu natury. Beztroskie życie Powiśla oferuje wytchnienie od codziennych obowiązków, tak potrzebne w dzisiejszych czasach.

LETNI KLIMAT BULWARÓW WIŚLANYCH

Gdzie najlepiej poczuć wakacyjną atmosferę nie wyjeżdżając ze stolicy? Kierunek prowadzi na Nadwiślańskie Bulwary. To jedno z ulubionych miejsc letniego odpoczynku warszawiaków. Spotkamy tutaj restauracje, bary oraz miejsca z leżakami, z których widok rozpościera się  na praską stronę Wisły. Dla najmłodszych przewidziany został wodny plac zabaw, a kiedy znudzi im się ta rozrywka, warto odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, którego atrakcje z pewnością zainteresują nawet najbardziej ruchliwego kilkulatka. Dla nieco starszych, w szczególności fanów sztuki, spacer po Bulwarach zaprowadzić może do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Charakterystycznym punktem, tuż przy Moście Świętokrzyskim jest Pomnik Syrenki, tak mocno kojarzonej z Warszawą.

ZIELONE OGRODY BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ

Wyjątkowym punktem na mapie Powiśla jest ogólnodostępny ogród Biblioteki Uniwersyteckiej. To jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Stąd rozpościera się widok na panoramę Warszawy. Sam budynek biblioteki robi wrażenie, łączy surowy beton i zielone szkło, a wszystko porasta bujna roślinności. Wnętrze biblioteki zachwyca ogromną przestrzenią. To właśnie w nim znajduje się zbiór książek i czasopism z całego świata.

ELEKTROWNIA POWIŚLE

Kolejnym znanym miejscem jest Elektrownia Powiśle. Klimatyczne centrum handlowe o industrialnych wnętrzach od początku stało się jednym z ulubionych miejsc warszawiaków. Oprócz licznych sklepów, butików znanych projektantów i restauracji, organizowane są tutaj wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. W inwestycji zachowano wiele starych konstrukcji dawnej Elektrowni, które przeplatają się z nowoczesnymi elementami i tworzą wyjątkowy klimat wnętrza.

ZAMIESZKAJ NA POWIŚLU

Aktualnie Powiśle to jeden z najbardziej prestiżowych adresów na mapie Warszawy. Dzielnica ta ma z pewnością wiele do zaoferowania przyszłym mieszkańcom. W 2020 roku redaktorzy brytyjskiego wydania „The Guardian” uplasowali to miejsce na 6. pozycji wśród najfajniejszych dzielnic Europy. Bliskość centrum miasta i najważniejszych miejsc stolicy, dobra komunikacja i szybkie połączenie z innymi dzielnicami to atuty, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Znajdują się tutaj także liczne szkoły i kampus Uniwersytetu Warszawskiego. Dzielnica ta stale się rozwija, a inwestycje mieszkalne zapewniają najwyższy standard. Jeżeli interesuje Cię zakup lub wynajem luksusowego apartamentu na Powiślu, skontaktuj się z agencją nieruchomości premium Vilea Property Boutique. Przedstawimy Ci najbardziej optymalne oferty. Zamieszkaj w wyjątkowym miejscu i ciesz się zachwycającą okolicą.

 

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.