24 marca 2020

Wilanów – dlaczego warto tam zamieszkać?

24 marca 2020

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Mieszkania na Wilanowie cieszą się coraz większą popularnością. Mieszkańcy Warszawy są zachwyceni perspektywą pogodzenia mieszkania w mieście z jednoczesnym otoczeniem przyrody. Dlaczego jeszcze mieszkania na Wilanowie są tak chętnie kupowane? Odpowiadamy!

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Wilanowie?

Życie poza centrum Warszawy nie musi oznaczać poświęcania wolnego czasu na jeżdżenie komunikacją miejską czy stanie w korkach. Wilanów to dzielnica, która łączy w sobie jednoczesny spokój i sielankę z dobrym skomunikowaniem. Mieszkania w Wilanowie to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na niskiej zabudowie i bliskości zieleni. Czym wyróżniają się nieruchomości w Wilanowie, że ta dzielnica jest tak popularna?

 

MIESZKANIE NA WILANOWIE

Zieleń

O zieleni już wspominaliśmy, ale naszym zdaniem warto poświęcić jej osobny podpunkt. Wilanowskie tereny to przede wszystkim połacie zieleni oraz nasadzenia, które zostały wkomponowane w architektoniczne założenia dzielnicy. Projekt Wilanowa od początku bowiem zakładał połączenie typowo miejskich akcentów i domów z naturą. Oprócz tego mieszkańcy dzielnicy mają do dyspozycji przepiękny ogród, znajdujący się przy Pałacu w Wilanowie, a także rzeki czy ciągnące się niedaleko dzielnicy parki. Bliskość rekreacyjnych terenów sprawia, że jest to idealne miejsce do wychowywania dzieci. W przeciwieństwie do Centrum, w którym zielone elementy są wciśnięte w małej ilości, w Miasteczku Wilanów wszystko jest naturalne i wkomponowane. W pobliżu znajduje się także park w Powsinie, ogród botaniczny i dosyć blisko Konstancin z pięknym parkiem i tężniami.

Dobre skomunikowanie

Mieszkania i apartamenty w Wilanowie cieszą się ogromną popularnością również wśród rodzin. To nie tylko zasługa rozległych zielonych terenów – duży wpływ na przenoszenie się z Centrum ma także dobra komunikacja z Wilanowem. W tej dzielnicy królują głównie autobusy, ale w planach jest także budowa linii tramwajowej. Miasteczko Wilanów to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic – powstają tutaj biura, otwierają się firmy oraz inne instytucje, które zapewniają miejsce pracy. Dobry dojazd do Centrum samochodem czy autobusem oraz bliskość biur i firm sprawia, że mieszkańcy Warszawy coraz chętniej kupują mieszkania w Wilanowie.

NIERUCHOMOŚCI WILANÓW

Apartament na sprzedaż Wilanów

Bezpieczeństwo

W opinii mieszkańców Warszawy Wilanów to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic w mieście. Jest to kolejny atut, przemawiający za tym, by przeprowadzić się właśnie tam. Co ciekawsze – mieszkańcy Wilanowa wyróżniają się niezwykłą troską i dbałością o otoczenie. Nie ma drugiej tak czystej, eleganckiej i zadbanej dzielnicy w stolicy.

Edukacja i szkoły międzynarodowe w Wilanowie

W Wilanowie ze względu na duże potrzeby otwiera się kolejne szkoły i przedszkola publiczne i prywatne. W 2017 roku zostało otwarte prywatne liceum Akademia High School, obiekt otrzymał nagrodę architektoniczną Property Design Awards 2018. Wilanów ze względu na swój prestiżowy charakter stał się miejscem, w którym ulokowały się liczne szkoły międzynarodowe. W dzielnicy i jej pobliżu znajduje się Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta, British Primary School of Wilanow, Polish British Academy of Warsaw, Międzynarodowa Szkoła Europejska, Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine”, Lycee Francais de Varsovie, American School of Warsaw i inne.

Samowystarczalne Miasteczko Wilanów

Plan na Wilanów był prosty – stworzenie osiedla, które będzie samowystarczalne. I tak powstało Miasteczko Wilanów, które zostało wielokrotnie odznaczone za pomysł oraz wykonanie. Wilanów zdobył m.in. nagrodę urbanistycznej „Doskonałości Roku” (w 2008 r.)  oraz wyróżnienie Global Award for Excellence (2010 r.).

Mieszkania i apartamenty w Wilanowie cieszą się ogromną popularnością. Miasteczko Wilanów faktycznie jest samowystarczalne – dzielnica nieustannie się rozwija, a w Wilanowie powstają nowe inwestycje, sklepy oraz otwierają się firmy i inne instytucje, takie jak kawiarnie czy restauracje. Nie zabraknie tutaj także galerii handlowej, dopasowanej oczywiście pod względem architektonicznym i funkcjonalnym do charakteru dzielnicy.

Miasteczko Wilanów – ciekawostki

  • W budowie osiedla brało udział aż kilkanaście firm deweloperskich i biur architektonicznych.
  • Przed wiekami Wilanów nosił nazwę Milanów.
  • Na samym początku Wilanów był tylko niewielką osadą, którą rozbudował Bogusław Leszczyński, a następnie Jan Sobieski.
  • Pałac w Wilanowie powstawał w latach 1681-1696. Architektem był Augustyn Wincent Locci.
  • Pod koniec XIX wieku Wilanów był większy niż ówczesna Warszawa.
  • Pałac w Wilanowie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów zabytek, utrzymany w idealnym stanie.

apartament na sprzedaż wilanów

Apartament na sprzedaż Wilanów

Mieszkania i apartamenty w Wilanowie – śpiesz się!

W Wilanowie znajdziesz zarówno penthousy, jak i inne luksusowe nieruchomości, takie jak apartamenty czy domy wolnostojące z rozległymi ogrodami. Ceny nieruchomości w tej dzielnicy rosną od kilku lat. Polecamy skorzystanie z usług agencji, która ma charakter butikowy. Nikt nie zna nieruchomości w Wilanowie tak jak my – nasze biuro zlokalizowane jest właśnie tu: Ty nam mówisz, czego oczekujesz od nieruchomości, a my znajdujemy dom lub mieszkanie, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.