02 września 2020

10 Powodów dla których warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości

02 września 2020

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Kiedy planujemy kupić lub sprzedać mieszkanie okazuje się, że mała wiedza na temat branży może nas skutecznie zniechęcić. Agencja nieruchomości pomoże nam dokonać transakcji, gdy nagromadzenie spraw formalnych i urzędowych może nas przytłoczyć. Poszukaj agencji, obsługującej nieruchomości na terenie, który Cię interesuje. Istnieją takie, których specjalizacją są mieszkania, domy albo luksusowe nieruchomości.  Dokonaj właściwego wyboru w zależności od potrzeb. Jeśli skorzystamy z usług profesjonalistów, będziemy w stanie szybciej i sprawniej załatwić formalności, a kupno czy też sprzedaż mieszkania zakończy się sukcesem.

Co zapewni nam agencja nieruchomości?

Zebraliśmy 10 najważniejszych powodów dla których warto jest skorzystać z usług biura nieruchomości, jeżeli jeszcze wahasz się czy warto.

1. Bezpieczeństwo

Oferty obsługiwane przez biuro nieruchomości są sprawdzone. Zweryfikowana jest tożsamość drugiej strony transakcji i stan prawny nieruchomości. Sprzedający oraz nabywca muszą podać pełne dane, dlatego unikniemy sytuacji w której sprzedający nie ma do lokalu pełni praw. Rzetelne biuro nieruchomości, nawet jeżeli transakcja obejmuje kilka lokali, wychwyci jakiekolwiek niejasności prawne czy niebezpieczeństwa.

2. Znajomość rynku

Pośrednicy są doskonale zorientowani, jeżeli chodzi o lokalny rynek nieruchomości. Znają mocne i słabe strony danej lokalizacji. Pracownicy agencji potrafią wskazać  co jest istotne w danej ofercie, zwrócić uwagę na kwestie, które być może pominęliśmy. Pośrednik jest w stanie ustalić realną cenę nieruchomości i przygotować ofertę w taki sposób, aby można ją było sprzedać możliwie szybko i z zyskiem.

3. Doświadczenie

Pracownicy biur nieruchomości posiadają odpowiednie wykształcenie i kursy, mogą też pochwalić się doświadczeniem, które nabywają przez lata pracy. Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.

4. Oszczędność czasu

W dzisiejszym zagonionym świecie wolny czas jest na wagę złota. Agencja nieruchomości pozwoli nam go zaoszczędzić. Poszukiwanie, porównywanie ofert, załatwianie spraw urzędowych – kto ma na to czas? Tym bardziej, że ogłoszeń jest obecnie bardzo dużo. Osobie nieznającej branży, w przeciwieństwie do pośrednika, trudno jest dostrzec najbardziej korzystne oferty i odrzucić na wstępie te, którymi w ogóle nie warto się zajmować.

5. Negocjacje

Negocjacje finansowe zazwyczaj nie należą do łatwych. Pośrednicy agencji wyręczą Cię w tej kwestii, ponieważ posiadają dużą znajomość aktualnych cen i wiedzą, jak dojść do porozumienia z drugą stroną. Znają także techniki negocjacyjne, dzięki którym są w stanie przekonać do swojego punktu widzenia nawet bardzo upartych.

6. Reklama

Właściwe zareklamowanie nieruchomości nie jest proste. Trzeba dążyć do tego, aby jak najwięcej potencjalnych klientów dowiedziało się o danej ofercie. Biura nieruchomości mają na to różne sposoby. Ogłaszają się na wielu portalach internetowych, mogą również wieszać banery. Prowadzą kanały social media, podejmują też wiele innych działań mających na celu przyciągnięcie zainteresowanego kupnem.

7. Sprawy urzędowe

Lista spraw urzędowych jest naprawdę długa. Przed finalizacją transakcji należy przygotować odpowiednią dokumentację, aby można było przenieść prawo własności na nabywcę. Jeżeli udzielimy pośrednikowi pełnomocnictwa, załatwi on za nas wszystkie formalności i unikniemy chodzenia po urzędach i związanych z tym stresów oraz straty czasu.

8. Dobór kredytu

Niewiele osób jest w stanie kupić nieruchomość za gotówkę. Zazwyczaj jesteśmy zmuszeni wziąć kredyt. Jak wybrać właściwy? Trzeba posprawdzać przeróżne oferty, zorientować się, która będzie dla nas odpowiednia, musimy też wziąć pod uwagę, że nie każdy bank kredytu nam udzieli.  I znów – zajmuje to sporo czasu, poza tym nie wszyscy dysponują wystarczającą na ten temat wiedzą. Niektóre biura, pośredniczące w sprzedaży oferują doradztwo kredytowe nieruchomości, dzięki czemu osoba, która chce kupić nieruchomość otrzymuje kompleksową obsługę. 

9. Spokój ducha

Poszukiwanie mieszkania często wiąże się z niemałym stresem. Nic dziwnego – zła decyzja może nas sporo kosztować. Często bierzemy kredyt na resztę życia, pragniemy więc, by miejsce, które wybierzemy na spędzenie w nim długich lat spełniało nasze oczekiwania. Profesjonalny pracownik biura nieruchomości jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiązać pojawiające się problemy.

10. Własne klucze, własne cztery kąty

Zakończenie procesu zakupu to piękny moment –  udało się, wreszcie mamy własne cztery kąty! Teraz można urządzić mieszkanie po swojemu i sprawić, że będzie w nim miło i przytulnie.

Wybierz właściwą agencję nieruchomości

Agencje nieruchomości codziennie pomagają ludziom w zakupie czy sprzedaży domu. Zdajemy sobie sprawę jak istotna to decyzja, dlatego przed wyborem dobrze jest zorientować się czy jest to rzetelna firma. W końcu dajemy kredyt zaufania pracownikom, których zadaniem jest pomóc nam podjąć jeden z ważniejszych wyborów w naszym życiu. Profesjonalna firma zrobi to sprawnie, a przy tym pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.