Powrót

Ile warte jest mieszkanie?

Zastanawiasz się nad sprzedażą lub zakupem nieruchomości i chcesz wiedzieć, jaka właściwie jest wartość mieszkania? Czy jego sprzedaż lub kupno w ogóle się opłaca? Optymalnie przygotowana wycena pozwoli Ci zyskać klarowny obraz zarówno tego, jaka jest wartość rynkowa nieruchomości, jak i tego, co warto zrobić, by zarobić więcej. Przekonaj się, w jaki sposób można oszacować wartość nieruchomości, aby nie stracić, a zyskać jak najwięcej.

Research na rynku nieruchomości online

Jeśli na początku chcesz jedynie sprawdzić – bez udziału specjalistów – jaka będzie szacunkowa wycena wartości nieruchomości, z pomocą przychodzi sieć. Odwiedź najpopularniejsze portale internetowe, na których dostępne są ogłoszenia o sprzedaży mieszkań i uzupełnij w wyszukiwarce odpowiednie informacje odnośnie nieruchomości, aby przekonać się, jaka jest wartość mieszkania o parametrach zbliżonych do tego, które interesuje Ciebie. Najważniejsze dane to metraż, lokalizacja, rodzaj budynku, jego stan techniczny – czy jest po renowacji lub czy wymaga remontu, piętro, na którym się znajduje, liczba pokoi. W ten sposób możesz uzyskać informacje w kwestii wartości nieruchomości, warto jednak mieć na uwadze, że ceny na portalach online mogą być nieco zawyżone i są to ceny ofertowe a nie transakcyjne.

Jak może pomóc rzeczoznawca?

Jeżeli potrzebujesz wyceny nieruchomości dla banku lub urzędu, pomoc rzeczoznawcy może być niezbędna. To właśnie on jest osobą, która może dokonać pełnoprawnej wyceny wartości mieszkania. Oznacza to, że sporządzi on urzędowy dokument zawierający wyliczenie. Czy jest to konieczne? W przypadku między innymi podziału majątku czy ubiegania się o kredyt, operat szacunkowy jest wymagany.

Pomocna dłoń agenta nieruchomości

Interesują Cię luksusowe nieruchomości, czy może zupełnie inny typ mieszkań? W każdym przypadku, chcąc dowiedzieć się, jaka jest wartość rynkowa nieruchomości, warto zasięgnąć opinii agenta nieruchomości. Agenci wiedzą, na jakie cechy klienci zwracają uwagę i jaki ma to wpływ na wycenę. Często takie firmy świadczą kompleksowe usługi, zapewniając obsługę na najwyższym poziomie – wszystko dzięki doświadczeniu w działalności na konkretnym rynku i znajomości trendów. Jeżeli chcesz sprzedać nieruchomość, agent nie tylko przedstawi rynkową cenę nieruchomości, ale także przygotuje kompletny plan sprzedaży, zapewni wsparcie na każdym etapie, zajmie się pozyskaniem nabywcy. W sytuacji, gdy interesuje Cię zakup mieszkania, agent przedstawi Ci propozycje ofert, które odpowiadają Twoim preferencjom, a także zaoferuje doradztwo kredytowe nieruchomości.

Sprawdź, co o wartości nieruchomości wiedzą inni

Z pewnością nie możemy określić, jaka jest wartość mieszkania w oparciu o to, co usłyszymy od sąsiadów, czy znajomych, aczkolwiek taka wiedza z pewnością w niczym nie przeszkodzi. A nuż, ktoś akurat będzie wiedział, za jaką kwotę ktoś sprzedał mieszkanie o podobnym standardzie czy w tej samej okolicy? W tym przypadku należy być jednak ostrożnym, gdyż podawane ceny odbiegaj często od rzeczywistości.

Wycena wartości nieruchomości za darmo – czy to możliwe?

Można samodzielnie, bez dodatkowych kosztów ocenić, jaka jest wartość mieszkania. Służą do tego specjalne platformy online – wystarczy podać konkretne parametry, a platforma, na ich podstawie, wskaże, jaka jest wartość rynkowa danej nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że nie jest to optymalne rozwiązanie. Rzetelnej, profesjonalnej wyceny wartości nieruchomości dokonuje osoba specjalizująca się właśnie w tej dziedzinie.

wycena luksusowych nieruchomości warszawa

default

Które rozwiązanie wybrać?

Istnieje wiele sposobów, by oszacować wartość mieszkania. Mając jednak dostęp do zaawansowanych możliwości, jakimi są profesjonalne usługi i kompleksowe wsparcie specjalistów, warto zdecydować się właśnie na tę opcję. Sprzedaż czy zakup mieszkania to jedna z największych życiowych transakcji – profesjonalna wycena wartości nieruchomości to sposób, by mieć pewność, że dokonaliśmy najkorzystniejszego wyboru.

Zachęcamy do kontaktu z Vilea Property Boutique, specjalizujemy się w nieruchomościach luksusowych i z rynku premium. Z przyjemnością bez opłat pomożemy Ci określić cenę ofertową Twojej nieruchomości.