fbpx
Powrót

Dom na sprzedaż Konstancin-Jeziorna

5 950 000 zł

  • Metraż: 340 m²
  • Pow. działki: 3 347 m²
  • Liczba pokoi: 7
  • Rok budowy: 1905
  • Zabudowa: Willa
Schowek PDF Drukuj

Willa położona w najpiękniejszej części Konstancina Jeziorny w strefie A. Jest to jedna z ciekawszych polskich rezydencji inspirowanych francuskimi willami z okresu II Cesarstwa. Idealnie wkomponowuje się w willową, letniskową okolicę Parku Zdrojowego Konstancina Jeziorny. Nieruchomość i jej wyjątkowa lokalizacja zachwyci osoby kochające domy z ciekawą historią, doceniające wartość jej zabytkowych elementów oraz otaczające bogactwo przyrodnicze.

Willa Natemi to dwukondygnacyjna willa o powierzchni użytkowej ok. 340 m2 z dużym, prywatnym 98 metrowym tarasem, położona na pięknej leśnej działce wielkości 3347 m2. Obok willi mieszkalnej znajdziemy dodatkowy budynek (107 m2) pełniący funkcję garażu jak i pomieszczeń gospodarczych.

Zdobiona półkolistymi łukami, freskami, posągami charakterystycznymi dla stylu neorenesansowego. W ogrodzie willi, na dolnym tarasie, przodem do fasady budynku znajdziemy rzeźbę Józefa Gabowicza „Chłop z córeczką”, który znany był z realistycznych popiersi i scen rodzajowych. Tympanon nad wnęką zdobi fresk Franciszka Ejsmonda, światowej sławy malarza i współzałożyciela Zachęty. Malarz znany głównie ze scen myśliwskich, przedstawił tutaj grające amory. Tu powstawały obrazy jego i jego syna Stanisława. W czasie pierwszej wojny światowej malarz Ejsmond wynajmował Willę Natemi od księżnej Ogińskiej i w tym właśnie czasie Natemii najczęściej odwiedzała artystyczna śmietanka Warszawy.

HISTORIA:
Willa została wzniesiona najprawdopodobniej ok. 1905 r. na zlecenie Artura Antoniego Oraczewskiego, jej projektanta, który na cześć swojej żony Eugenii z Wolffów nadał jej imię Eugenia.
W 1910 r. willę nabyła Bronisława z Buchowieckich ks. Drucka-Lubecka, w której posiadaniu nieruchomość pozostawała do 1926 r. Tuż po pierwszej wojnie willę kupił adwokat Aleksander Jackowski, brat znakomitego rzeźbiarza Stanisława Jackowskiego. Wtedy prawdopodobnie willa otrzymała imię Maria. Finalnie w 1930 r. willę kupił inż. kolejnictwa Emil Landsberg z żoną Natalią i właśnie od zbitki ich imion Willa otrzymała nazwę Natemi. Obecnie budynek znajduje się w prywatnych rękach.

LOKALIZACJA:
Bez wątpienia najpiękniejsza lokalizacja Konstancina Jeziorny, tuż przy Parku Zdrojowym im. hrabiego Witolda Skórzewskiego, na którego terenie znajdziemy między innymi Tężnię Solankową
i Centrum Hydroterapii. Całą okolicę cechuje niezwykłe bogactwo przyrodnicze, pomnikowe drzewa i wiele rzadkich gatunków roślin.

Chcemy aby korzystanie z naszej strony internetowej było dla Ciebie komfortowe. Aby to zrobić staramy się dopasowywać treści oraz reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Staje się to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych. Przez dalsze aktywne korzystanie ze naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Rozumiem