30 września 2021

Penthouse – coś więcej niż luksusowy apartament. Poznaj różnice między dwoma rozwiązaniami

30 września 2021

Powrót

Ostatnie wpisy

dom komorów na sprzedaż
STARY MOKOTÓW VILEA
Żoliborz domy
Facebook Linkedin Instagram Youtube

Penthouse jest według definicji luksusowym apartamentem. Owszem – ma dużą powierzchnię, wysoki standard wykończenia, znajduje się w nowoczesnym apartamentowcu, gwarantującym wiele udogodnień, takich jak basen czy siłownia. Poza tym wyróżnia się jednak dodatkowymi, wyjątkowymi cechami, których na próżno szukać w standardowym apartamencie premium. Jakie to cechy?

Jakie są różnice między penthouse`em a luksusowym apartamentem?

Penthouse to coś więcej niż standardowy luksusowy apartament. Żeby zyskać takie miano, nieruchomość musi charakteryzować się szczególnymi wyróżnikami. Wśród nich są:

  • umiejscowienie na najwyższym piętrze budynku – zwykle nowoczesnego, wysokiego apartamentowca;
  • duży taras z pięknym widokiem – najczęściej panoramą miasta;
  • dwie kondygnacje;
  • duża powierzchnia, zazwyczaj powyżej 100 m²;
  • atrakcyjna lokalizacja w centrum dużego miasta.

Taka charakterystyka sprawia, że nieruchomości tego typu są niezwykle ekskluzywnym rozwiązaniem, na które mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Na poziom elitarności wpływa również fakt, że liczba penthouse`ów, jakie można zaprojektować w jednym apartamentowcu, jest ograniczona.

Czy warto zainwestować w penthouse?

Pomimo ich wysokich cen, chętnych na zakup lub wynajęcie penthouse`ów jest wielu. Korzystają z takich możliwości zarówno pary, jak i duże rodziny z dziećmi. W ostatnim przypadku jest to o tyle dobre rozwiązanie, że podział na dwie kondygnacje pozwala oddzielić strefę dzienną od strefy wypoczynku. Ponadto większy metraż, liczne pokoje czy dodatkowe łazienki to udogodnienia, które zdecydowanie docenią wszyscy domownicy. Duży popyt na penthouse`y sprawia, że mogą one stanowić świetną inwestycję jako lokale na wynajem. Nieruchomość w dobrej lokalizacji i o wysokim standardzie wykończenia z pewnością szybko znajdzie dla siebie lokatorów.

Gdzie warto kupić penthouse?

Tego rodzaju rozwiązania to zdecydowanie domena dużych miast. Nie bez znaczenia jest tu obecność potencjalnych kupców lub wynajmujących, którzy mogą sobie pozwolić na taki luksus jak zamieszkanie w apartamencie typu penthouse. Warszawa jest przykładem takiego miasta, w którym inwestycje deweloperskie rozwijają się bardzo dynamicznie, a dostępność tego rodzaju nieruchomości jest bardzo duża. W połączeniu z rozbudowaną komunikacją w obrębie całej aglomeracji, mnóstwem uniwersytetów, szkół oraz ośrodków kulturalnych i sportowych stolica okazuje się niezwykle atrakcyjna do zamieszkania. Dlatego popyt na nieruchomości jest tu wciąż bardzo duży, a znalezienie lokatorów nie stanowi problemu.

Penthouse`y na sprzedaż i do wynajęcia dostępne w ofercie Vilea Property Boutique

W ofercie naszego biura znajdziesz penthouse`y zlokalizowane w różnych częściach Warszawy. Jeżeli poszukujesz czegoś innego, mamy również szeroką bazę luksusowych apartamentów oraz domów na sprzedaż lub do wynajęcia. A może chcesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo, albo odwiedź nas w naszym biurze na Wilanowie. Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej zatroszczyć się o Twoje cztery kąty.

Proponowane oferty

Formularz kontaktowy

MASZ DO NAS PYTANIA? WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY POSTARAMY SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ NAJSZYBCIEJ JAK POTRAFIMY.