Powrót

Trendy wnętrzarskie 2022 – czym jest styl japandi?

Świetnie sprawdzi się zarówno w podmiejskich rezydencjach, wybudowanych w zgodzie z ekologicznymi zasadami, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Te budynki z pewnością łączy jedno, a mianowicie ogromne okna, gwarantujące dużą ilość światła. W tak nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się styl japandi, który inspiruje również projektantów wnętrz Vilea Design.

Styl japandi, czyli połączenie minimalizmu, spokoju i ciekawych form

W ostatnich latach styl skandynawski bił rekordy popularności, między innymi ze względu na swój przytulny charakter. Naturalne, wysokiej jakości materiały (zwłaszcza drewno!), zestawione z bielą oraz szarością, sprawiają, że każda przestrzeń staje się przytulniejsza. Styl japandi wykorzystuje te trendy, jest on jednak dużo bardziej praktyczny, dzięki czemu zyskał miano funkcjonalnego minimalizmu. Kolejną jego cechą jest to, że łączy ze sobą różne formy i kształty, w kwestii kolorów natomiast główną rolę we wnętrzach japandi grają pastele, neutralne odcienie oraz monokolory – te ostatnie zwłaszcza w przypadku mebli. Inspiracji kulturą Japonii jest jednak o wiele więcej. Przestrzeń, doświetlenie wnętrz, sztuka kintsugi, a także motto “mniej znaczy więcej”, wspomniane już naturalne materiały… Możliwości urządzenia wnętrz w tym stylu jest naprawdę ogrom, a nasi projektanci i architekci z pewnością stworzą dla Ciebie projekt, który zupełnie odmieni apartament lub rezydencję.

Jak działa agencja Vilea Design? Łączymy usługi, aby zapewnić Klientom najlepszy poziom usług

Architekci Vilea Design, współpracując z doradcą ds. nieruchomości, mogą przygotować wnętrze do sprzedaży, zakupu lub wynajmu. Doskonale orientujemy się w potrzebach potencjalnych nabywców i najemców, a dodatkowo możemy pochwalić się doświadczeniem w projektach inwestycyjnych oraz biurowych. W naszym portfolio Klienci znajdą także realizacje z wnętrz objętych nadzorem konserwatora zabytków. Współpraca z Vilea Design jest bardzo elastyczna – to od Ciebie zależy, na jaki jej wariant się zdecydujesz. Nasze usługi realizujemy już na wczesnych etapach transakcji, zaczynając od dokładnego wywiadu, aby dokładnie poznać Twoje potrzeby i oczekiwania. Zajmujemy się także nadzorem budowlanym, dzięki czemu zakupioną nieruchomość możesz odebrać w stanie “na klucz”. Jeśli więc szukasz nowego stylu do swojego przyszłego lub obecnego domu, polecamy konsultacje w Vilea Design. Japandi to z pewnością ciekawa estetyka, która spodoba się zwłaszcza osobom ceniącym wysoką jakość, naturę oraz prostotę, a dzięki naszej pomocy Twoja domowa przestrzeń stanie się bezpiecznym schronieniem przed chaosem codzienności.